obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
SAZKA reportér: Vášnivý cyklista Jiří procestuje za výhru v Eurojackpotu Asii

Jiří Vondráček miloval cyklistiku odnepaměti. V dobách komunismu to pro něj byl hlavně koníček, kterému se věnoval ve volném čase, když ale spadla železná opona, rozhodl se, že se kolům začne věnovat také profesionálně.

Přečtěte si také: YouTuber Jirka si za výhru koupí činžák na Žižkově


„Za komunismu podnikat nešlo, ale hned, jak to bylo možné, věděl jsem, že už nechci pracovat pro nikoho jiného, ale chci dělat na sebe,” říká na úvod Jiří. „Právě proto jsem si založil cyklistickou prodejnu spolu se servisem a za chvíli to bude už třicet let, co prodejnu mám,” popisuje hrdý majitel.
 

Při výběru kola je důležitý hlavně styl jízdy

 
inp_600x400.jpg

Ve svém obchodě VondrBike v Poděbradech prodává Jiří jízdní kola celé řady značek, on sám má ale nejradši ta česká od Authora. „Když ke mně přijdou zákazníci a chtějí poradit, vždycky se jich zeptám, jak plánují jezdit, jestli po silnicích, v lese nebo třeba jenom na nákup do vedlejší vesnice,” popisuje podnikatel, co je pro výběr správného kola nejdůležitější. A dodává, že trendem posledních let se stávají také elektrokola.

Od práce Jiří relaxuje při sportu a také - jak jinak - než v sedle svého dvoustopého krasavce. S cyklistikou pak často spojuje i cestování. „Na kole už jsem projel půlku Evropy, mám rád hlavně tu západní a jižní,” zamyslí se majitel cykloobchodu. „Nejradši se ale vracím do Chorvatska, zvlášť na ostrov Hvar. Je tam skvělý terén a kombinace tepla, výletů a koupání je prostě neodolatelná.”
 

Štěstí zkouší s loteriemi

Aby mohl v budoucnu v práci trávit méně času a měl víc času na cestování, kupuje si Jiří čas od času tikety do loterie, třeba Sportku nebo Eurojackpot. Jeho strategií je plný tiket s náhodným tipem.

„Kdybych jednou vyhrál, myslel bych nejdřív na svoji rodinu a také dobré kamarády, kterým bych přispěl na život,” přemýšlí nahlas Jiří. „Velkou část peněz bych procestoval, láká mě hlavně Asie. A asi bych si koupil i nové auto, třeba nějaké to SUV od Škodovky, aby se mi tam vešlo kolo,” směje se na závěr Jiří Vondráček ze Středočeského kraje. 

Jiří má snů hodně a vy na tom jste určitě podobně. Není už na čase si svá přání začít plnit? Vždyť od miliard v Eurojackpotu vás dělí pouhých 7 čísel. Tiket na příští slosování získáte pohodlně na tomto odkazu.

Přečtěte si také