Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Ryor, Siko, Marlenka. Lidé, kteří se stali úspěšnými až po třicítce (II. díl)

Ryor, Siko, Marlenka. Lidé, kteří se stali úspěšnými až po třicítce (II. díl)
Říká se, že nikdy není pozdě začít, a v podnikání to platí zvláště. Spousta dnes úspěšných lidí rozjela svůj byznys až ve středním věku. Předtím se věnovali úplně něčemu jinému a své podnikání často začínali v garáži.

Jaroslava Valová


Co dělá: Zakladatelka společnosti SIKO koupelny
Úspěch ve: 44 letech


Jaroslava chtěla vždycky podnikat, ale neměla kapitál. A tak si s manželem různě přivydělávali. Byli ve spolku zahrádkářů a prodávali své výpěstky ze zahrady, chovali ovce a zpracovávali vlnu. S podnikáním Jaroslava začala ve 44 letech krátce po revoluci. První obkladačky prodávala z domu z garáže.
 

Přečtěte si také: Král hamburgerů i hollywoodský herec. Lidé, kteří se stali úspěšnými až po třicítce (I. díl)


Sama říká, že základem počátečního úspěchu bylo, že bydleli hned u silnice. Z malé prodejny v jižních Čechách expandovala až na současné čtyři desítky poboček v Čechách a na Slovensku s ročním obratem 2,5 miliardy korun. Ve firmě pracuje asi 600 lidí. Od loňského roku firma nabízí i kuchyně.
 

Eva Štěpánková


Co dělá: Zakladatelka kosmetické firmy Ryor
Úspěch ve: 46 letech


Sedmnáct let šéfovala výrobě kosmetických přípravků v Ústavu lékařské kosmetiky v Praze. V době rodičovské dovolené se rozhodla, že své nápady už nebude prodávat jiným lidem, a založila vlastní firmu u sebe doma. První krémy značky Ryor vyráběla s pomocí kuchyňských robotů.

V současné době vyrábí firma něco kolem 200 výrobků, z toho přibližně 120 je určených pro maloobchodní síť a 80 pro profesionální kosmetické salony. Novinkou na trhu je nativní (tepelně ani chemicky neupravovaná) výživa Pohár života a speciální čaje pro detoxikaci organismu.
 

Antonín Kokeš


Co dělá: Majitel společnosti Albi a Antonínovo pekařství
Úspěch ve:  43 letech


Před pětadvaceti lety založil Antonín Kokeš firmu Albi, která se postupně od prodeje pohledů a výroby přání, které zajišťovalo pár zaměstnanců, rozrostla do více než půlmiliardového byznysu s dárkovými předměty a deskovými hrami. Zdálo by se, že Antonínovi se daří. Ale ne nadarmo se říká, že práce vás musí především bavit.

Hračky pro něj byly asi už ohrané, a tak se pustil do úplně jiného byznysu. Otevřel v Praze čtyři pekárny s kavárnou pod značnou Antonínovo pekařství, a i když není pekař, v čerstvě upečeném voňavém chlebu našel smysl podnikání.
 

Gevorg Avetisjan


Co dělá: Zakladatel cukrářské společnosti Marlenka
Úspěch ve: 44 letech


Arménský rodák vystudoval vysokou školu umění a živil se jako interiérový designér. Jeho podnikatelské plány v Arménii však přerušila krize a válka. Ze dne na den se rozhodl, že odjede do Prahy. I tady se pokoušel založit designérskou firmu, také si pronajal hospodu, ale nedařilo se mu.

V Arménii všichni pečou medové dorty podobně jako na Valašsku frgály. A tak přišel nápad – když Avetisjan rozvážel po Ostravě medovníky z kuchyně své sestry Hasmik, netušil, jaký je to poklad. Dnes firmu Marlenka řídí společně se synem a chlubí se sedmi miliony vyrobenými sladkými pochoutkami za rok.

Možná nemusíte začínat s podnikáním, abyste zbohatli. Někdy stačí vsadit na štěstí – pokud trefíte hlavní výhru Sportky, získáte výhru v podobě desítek milionů korun. Jen dodejme, že k tomu, abyste dosáhli na Superjackpot, je třeba si vsadit plný tiket včetně Šance. Klikněte si pro něj na tento odkaz.

Autoři fotografií: Siko, Ryor, Podnikatel, Marlenka.

Přečtěte si také