obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Příběh výherce. Když jde do restaurace, má pocit, že by měl zaplatit za všechny

Začalo to jedním velmi napěněným šampaňským, které kolem sebe rozléval, jakoby vyhrál závod Formule 1. Celý ten kolotoč vlastně začal už mnohem dříve, když v pátek 13. roku 2014 Nigel Willets z Velké Británie vyhrál milion liber, což je v přepočtu bezmála 29 milionů korun.

Přečtěte si také: Nejlíp zúročené peníze života! Tiket Sportky za 120 Kč přihrál Češce přes 50 milionů


Jeho šance na výhru byla jedna ku třinácti milionům. Podivnou shodou náhod získal peníze, o kterých se mu nikdy ani nesnilo. Miluje auta a cestování a nejkrásnější na výhře je prý to, že si mohl splnit oboje. Začal tím, že vzal třináct členů své rodiny na velkolepou dovolenou v americké Floridě a koupil si Land Rover.

Není výjimkou, že řada výherců sní o tom si otevřít vlastní hospůdku, Nigel už jednu měl. Díky výhře se mu ale podařilo splatit hypotéku, a stát se tak jejím plnohodnotným majitelem. Oslava samozřejmě probíhala u něj spolu se štamgasty, a to až do šesté hodiny ranní.

„Moji zákazníci pro mě znamenají svět. Mám sice licenci pouze na otvírací dobu do jedné ráno, ale víte co, jsem milionář, takže mi nějaká zavíračka byla úplně jedno,“ vypráví s úsměvem Nigel.
 

Podnikavého ducha nezapře


Od výhry už je to šest let a Nigel je zakladatelem obrovského a moderního trampolínového parku ve Walesu. Nápad si dovezl ze Spojených států, kde si našel obchodního partnera a několik let centrum budoval. Dnes je z něj úspěšný trampolínový podnikatel, která už otevřel dvě velká sportovní centra.

„Narodil jsem se v docela drsném kraji a byl jsem vychováván ve skromném prostředí. Stejným člověkem jsem pořád, výhra v loterii přeci ještě neznamená, že bych měl být víc nebo lepší než někdo jiný,“ hodnotí Nigel svůj vývoj od výhry.

Zároveň jedním dechem dodává: „Když jsem byl malý u nás nebylo moc míst pro děti, kam jít za zábavou. Byl bych býval tak nadšený, že tu je místo, kde se mohu vyřádit. Proto jsem se rozhodl nedaleko svého rodného města takové centrum pro děti vytvořit. Občas pak za mnou chodí a prosí mě o vstupenky a já samozřejmě neodolám.“

Z trampolín se stal nakonec rodinný byznys, o který se starají všechny Nigelovy děti. V rodinné firmě pracuje Nigelův syn, neteř i bratranci a jeho tři vnoučata centrum milují.
 

Milionářská doporučení

Co by ze své zkušenosti doporučil Nigel dalším výhercům loterie? „Nechte si hodně času na rozmyšlenou. Buďte také opatrní na lidi okolo vás, kteří se po výhře záhadně objevují ve vašem životě a vlastně bezdůvodně. Poslechněte si názory dalších výherců, kteří už mají nasbírané nějaké zkušenosti, a nevynechejte ani ty špatné příběhy,“ zamýšlí se výherce z Británie.

„Občas se mi stane, že jdu s přáteli na jídlo a oni řeknou, ať neplatím. Víte, ale já mám pořád takové vnitřní pnutí, že bych měl platit za všechny. Když jdu ven jen se ženou, je to jiné. Ale pak jdeme v partě, je nás čtrnáct a já mám pocit, že mě ta výhra tak nějak vnitřně nutí za všechny platit,“ uzavírá Nigel s úsměvem své vyprávění.

Plnění i těch nejtajnějších snů je na výhře v loterii asi to nejkrásnější. Opravdu velké množství jich je už dneska večer připravena začít realizovat Sportka, kde zrovna je 92,5 milionu korun. Jestli jste na život loterního milionáře připraveni, klikněte si pro online tiket na tento odkaz.

Autoři fotografií: Observer, South Wales Argus.

Přečtěte si také