Přes noc miliardářem? 5 nejvyšších výher, které Češi trefili v Eurojackpotu

Luxusní vily, super rychlá auta anebo třeba vlastní chajda v Karibiku či Aspenu. Ti, kdo trefili hlavní výhru v loterii Eurojackpot, mají skoro jisté, že až do konce života nebudou muset hnout prstem. 

Přečtěte si také: Čech vyhrál v loterii už podruhé, tentokrát v Eurojackpotu přes 25 milionů


Desítky milionů se ale v této loterii vyhrávají t i v případě, že neuhodnete všechna tažená čísla, tedy v druhém pořadí. Zjistěte, kdo jsou Češi, kteří díky Eurojackpotu fantasticky zbohatli, kolik vyhráli a jaká byla jejich miliardářská strategie!
 

5. Náhoda za 30 milionů

Datum: 17. 1. 2020
Výhra: 29 697 384 Kč


Na pátém místě našeho žebříčku se drží klikař z Ústeckého kraje. Ten díky Eurojackpotu vyhrál desítky milionů korun. Cestu do světa milionářů mu vydláždil plný tiket náhodných čísel včetně doplňkovky Extra 6. A i když neuhodl všechna tažená čísla, druhé pořadí mu přihrálo úžasných 29 697 284 Kč.

To, že k milionům přišel až po Novém roce, ale sázejícímu celkem zkazilo náladu. Kvůli novému zákonu, který nařizuje danění výher, mu stát sebral skoro 4,5 milionu.
 

4. Stovku proměnil ve 38 milionů

Datum: 26. 1. 2018
Výhra: 38 418 425 Kč


Předtím, než se z muže z Ostravska stal loterní milionář, nehrál nijak dlouho, jen zhruba pět let. K vsazení Eurojackpotu ho tehdy nalákala vysoká hlavní výhra, a tak podal jeden sloupeček s doplňkovkou Extra 6.

Za tiket zaplatil pouhou stovku, ale terminál Sazky mu čísla vybral natolik dobře, že uhodl šest ze sedmi tažených míčků. Druhé pořadí muži ve středním věku přineslo víc než 38 milionů korun. A na co peníze využil? Nejdřív poplatil dluhy, pak si postavil pohádkové bydlení.
 

3. Druhé pořadí vyneslo 72 milionů

Datum: 30. 12. 2016
Výhra: 71 785 844 Kč


Tiket plný náhodných čísel s Extra 6 zakoupený čtyři dny před slosováním. To byl recept na úspěch v řádu mnoha desítek milionů, který se vyplatil sázejícímu z Královéhradeckého kraje. Díky němu si v Eurojackpotu přišel na skoro 72 milionů, a to přitom uhodl jen šest čísel ze sedmi.
 

2. Miliardář z gauče

Datum: 14. 6. 2019
Výhra: 1 411 860 488 Kč


Až do konce života nemusí pracovat muž ze středních Čech, který si loni krátce před prázdninami naklikal přes internetu svůj tiket Eurojackpotu. Protože čísla zvolil opravdu dobře, bral výhru v prvním pořadí, tedy přes 1,4 miliardy.

Jde nejen o druhou nejvyšší výhru, která u nás kdy padla, ale také o vůbec největší částku, kterou někdo získal díky sázce přes internet.
 

1. Vlakem pro 2,5 miliardy

Datum: 15. 5. 2015
Výhra: 2 466 000 000 Kč


Asi poslední jízdu veřejnou dopravou zažil ten den muž z Pardubicka, když jel do Sazky, aby mu potvrdili výhru 2,466 miliard korun z Eurojackpotu. Když výherce dorazil, byl poměrně klidný, neustále ale opakoval, že musí stihnout vlak.

A co vůbec nejvyšší české výhře a jedné z nejvyšších v Eurojackpotu předcházelo? Muž středního věku si vsadil plný tiket a k tomu ještě doplňkovku Extra 6. V jednom sloupci měl pak vsazena čísla 12, 14, 18, 38 a 46 a k tomu nechyběla ani dvě doplňková 9 a 10. A právě tahle kombinace mu přinesla nejvyšší výhru české historie.
 

Vyhrajte 2,445 miliardy

Výhry v řádech miliard či stovek milionů padají v Eurojackpotu každý týden a jak je vidět z rekapitulace výše, extrémně se daří i nám v České republice. Naši hráči mají navíc garantované speciální věcné prémie, které se v rámci hry Český pátek losují každý třetí týden v měsíci.

Pouze čeští sázející si v nejbližší době můžou zahrát o nejstylovější motorku na světě Harley Davidson anebo o luxusní apartmán v hodnotě 7 milionů korun.

A kolik se v Eurojackpotu ukrývá pro páteční slosování? Na nějakého klikaře tu čeká fantastických 2,445 miliardy korun. Máte chuť stát se třetím českým loterním miliardářem? Už tento pátek to může být realita, stačí si kliknout pro online tiket na tento odkaz.

Držíme palce!

Přečtěte si také