Pes, který neštěká a nekouše. Už za 1,7 milionu může být váš

Rozbijte prasátko a prodejte kočku. Technologická firma Boston Dynamics zpřístupnila širší veřejnosti Spota, čtyřnohého psího robota. Roky vývoje se ale podepsaly na ceně a Spot bude nové majitele stát v přepočtu skoro 1,7 milionu korun.

Přečtěte si také: Koronavirus ji připravil o práci, loterie jí teď nadělila skoro 4 miliony


Česká republika patří k zemím s největším podílem domácích mazlíčků. Jsou součástí více než poloviny tuzemských domácností. Podle očekávání vedou psi (celkem 2,2 milionu) a kočky (1,1 milionu). Ročně za jejich péči utratíme až devět miliard korun. Nejvíce vydáme za krmivo a pamlsky, dále pak za péči a veterinární ošetření.

Zkrátka a dobře – vlastnit domácího mazlíčka není právě levná záležitost. A to nepočítáme jejich pořizovací cenu, pokud si samozřejmě nevyberete nového člena rodiny z útulku. Některá vyšlechtěná plemena stojí až desítky tisíc. A co teprve, pokud jste nejen milovníci zvířat, ale ještě k tomu moderních technologií! Právě teď si totiž můžete pořídit robotického psa.
 

Mazlíček s výhodami


Neštěká, ale bzučí, nekouše, poslouchá na slovo. To jsou jeho hlavní výhody. Mezi nevýhody rozhodně patří pořizovací cena – začíná na 74 500 dolarech za verzi bez jakýchkoli funkčních rozšíření, robota si tedy můžete pořídit již za přibližně 1,65 milionu korun. V balení dostanete dvojici akumulátorů, nabíječku, ovládací tablet a obal pro převoz. Poštovné je prý naštěstí zdarma. 

O autonomním psím robotovi od společnosti Boston Dynamics se psalo už dříve. Spota ale zatím nebylo možné koupit, k dispozici byl pouze Early Adopter Program, kdy si ho šlo pronajmout pro test. Celkem takto bylo dodáno zhruba 150 robotů, kteří pomáhali se stavbami a dozorem na nich, pracovali na vysloužilých jaderných elektrárnách, v laboratořích a na mnoha dalších úkolech. Nyní ale firma spouští i prodej pro komerční sféru.
 

Budoucnost domácích mazlíčků

Možná si říkáte, proč by lidé chtěli být obklopeni napodobeninami zvířat? Podle psychologů za to může rozpad klasického modelu rodiny a moderní emocionální stres… Příčin je zkrátka mnoho.

Člověk vzešel z lůna přírody a domácí mazlíčci mu toto spojení s přírodou pomáhají udržovat při vědomí. Poskytují mu emocionální a fyzickou podporu a útěchu, když na něj celý okolní svět řve. Jsou však stále více i formou jakéhosi nového sociálního statusu. Nemáš psa? Tak s tebou moc nemáme o čem mluvit.

Jenže zároveň jsme také pohodlní a starat se o živého tvora je zkrátka náročné. Zato když vás přestane bavit pes robotický, vyndáte z něj baterky a máte zase na chvíli klid.

Jak by se vám líbilo, kdyby vás při příchodu domů vítal robotický pes? Že líbilo? A máte 1,7 milionu na jeho pořízení? Že ne? Pak zkuste štěstí třeba ve Sportce, která z vás už dneska večer může udělat multimilionáře.

Klikněte si pro tiket online na tento odkaz.

Autoři fotografií: YouTube, Boston Dynamics.

Přečtěte si také