Manželé vyhráli přes 5 miliard korun a stali se nejbohatšími výherci

Někteří lidé mají zkrátka pořádné štěstí. Patří k nim i manželé Joe a Jess Thwaiteovi, kteří si před krátkou dobou přišli na vůbec nejvyšší částku v britské loterii EuroMillions. Jak sami po výhře přiznali, na podobnou sumu rozhodně nebyli připraveni.

Přečtěte si také: Jaký sen si splní výherce bezmála 6 milionů z Eurojackpotu? Stane se z něj kosmonaut!


A nelze se tomu vůbec divit. Losování k nim totiž bylo pořádně štědré a na účet jim přihrálo neskutečných 5 353 196 529 korun. Pár z lázeňského města Cheltenham v anglickém hrabství Gloucestershire nedávno oslavil jedenácté výročí svatby a přestože si teď splnili sen mnoha lidí na světě, neměli to za poslední roky vůbec jednoduché.
 

Rodinný sen

Zatímco Joe pracuje jako prodejce, Jess spolu se svou sestrou vede kadeřnický salon.„Doba je pro náš obor opravdu náročná a starat se o obchod i dvacet zaměstnanců nebylo zrovna snadné. Já i Joe jsme teď museli opravu tvrdě pracovat, abychom svým dvěma dětem mohli dopřát to nejlepší,“ vysvětlila Jess v jednom z rozhovorů.

Lásku k loterii má přitom v rodině –⁠ její otec byl vášnivý sázkař a vždy snil o jackpotu. Svých dcer se prý často ptával, co by po velké výhře udělaly, jak by s ní naložily a komu by něco pěkného koupily. Když před sedmi lety zemřel, vzala si Jess tento sen za vlastní a rozhodla se splnit si ho i za něj.
 

Šťastná čísla

Nově nabyté jmění jim 10. května přinesla čísla 3, 25, 27, 28 a 29 spolu s bonusovými čísly 4 a 9. „Připadá mi, že všechny ty konverzace, co jsem s tatínkem o potenciální výhře vedla, byly jakousi přípravou,“ řekla Jess se slzami v očích.

Manželé se nedávno přestěhovali do nového domu, kde momentálně chovají tři psy, pět kuřat, dva gekony a tři poníky. Nuda jim tedy v žádném případě nehrozí.
 

Bez šoku se to neobešlo

„Sázíme, jenom pokud se hraje o velký jackpot, v minulosti jsem ale příliš štěstí neměli. Když jsem se v osudný večer koukal, jestli jsme vyhráli, ta částka mě úplně šokovala,“ vysvětlil Joe. V tu chvíli tomu nejspíš sám nemohl úplně uvěřit, a tak jen ležel v posteli a zíral do stropu. Prý mu to připadalo jako věčnost.

Nějaký čas pak strávil hledáním nového pozemku a neskutečně si během toho užíval pocit, že si nemusí stanovit žádný rozpočet.
 

Boháči díky Eurojackpotu

Chcete něco podobného zažít i vy? Vsaďte si na zítřejší Eurojackpot, v němž momentálně hrajeme o 2,029 miliardy korun. Díky tomu z vás už zítra večer mohou být miliardáři. Klikněte si pro tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také