Loterní multimilionářka radí, co dělat, až trefíte balík v loterii

Amy a Tom McCauley žili normálním životem, ona řídila autobus, on dělal vestavěné skříně a výplaty jim stačily akorát tak do dalšího měsíce. Jednoho dne šla Amy do obchodu pro mléko a vrátila se domů bohatší o 15,5 milionu dolarů, což v přepočtu a se započtením inflace dělá ohromujících víc než 738 milionů korun. 

Přečtěte si také: Za tiket dal jenom dvacku, i tak mu Sportka přinesla přes 9 milionů


„Neměli jsme moc peněz, tak jsem doslova rozbila prasátko a šla do krámu pro mléko. Těch pár drobných jsem se v prodejně rozhodla utratit nakonec jinak. Vsadila jsem si a říkala si, že počkám, co nám osud připraví,“ vypráví Amy po letech od výhry.
 

Na celý život máme vystaráno

Hned večer Amy volala do loterní kanceláře a tam jí prozradili, jaká čísla byla vylosovaná. „Jedno za druhým se shodovalo a jak se blížila čísla ke konci, málem jsem dostala infarkt. I to poslední číslo sedělo. Myslela jsem si, že umřu. Začala jsem křičet šíleně nahlas, že přiběhli sousedi, protože se báli, že se mi něco stalo,“ popisuje žena první momenty euforie, kterou jí výhra přinesla.

Přestože ve Spojených státech jde polovina výhry na daně, bylo jasné, že rodina má dost peněz, které vyřeší všechny jejich finanční závazky a zajistí je do konce života. První, co manželé udělali, byla výpověď z práce a hned začali nově nabitý balík peněz velkoryse utrácet.

„Prostě jsme šli a koupili si, cokoliv jsme chtěli. Auta, lodě, vodní skútry, obrovský, nový dům. Jezdili jsme na drahé dovolené, každá nás stála tisíce dolarů, ale neřešili jsme to. Viděli jsme Aljašku, Havaj, Irsko a moře jsme si užívali v Mexiku,“ popisuje s odstupem času Amy.
 

Já jsem se nezměnila, ale lidé okolo mě ano

Jenže čím více všichni v okolí bohaté rodiny viděli, jak si žijí, tím víc známých za nimi chodilo s prosbami o peníze. „Přátele za mnou chodili a prosili mě jednou o 5 tisíc dolarů, protože mají problém, další chtěl 4 tisíce, rodina také chtěla podpořit. Každému z bratrů jsem dala 30 tisíc dolarů. Říkat ne je pro mě dost komplikované, a tak jsem tímhle způsobem během prvního roku rozdala milion dolarů,“ říká výherkyně, která brzy zjistila, kdo v jejím okolí je opravdový přítel a kdo vlastně ne.

„Někdy si i říkám, že jsem tehdy měla opravdu koupit to mléko, a ne sázet. Bratři se mnou nemluví, přátelé z New Yorku se mnou většinou taky nemluví. Museli jsme se přestěhovat do města, kde nás nikdo nezná,“ popisuje současnou situaci Amy. „Někdy mám dny, kdy si říkám, že by bylo moc fajn být stará dobrá Amy z New Yorku, která nic nemá a lidé jí mají rádi pro to, jaká je,“ posteskne si žena.
 

O výhře by dneska nikomu neřekla

V americkém televizním pořadu Oprah Winfreyové na otázku, jestli by něco udělala jinak, odpověděla: „Určitě bych nešla do médií, nechala bych si to všechno jen pro sebe. Takhle o mé výhře věděli naprosto všichni a ten tlak byl docela složitý. S rodinou jsem samozřejmě měla v plánu se podělit, ale řada kamarádů to nezvládla. Dali jsme jim práci, když jí neměli, a mysleli jsme si, že jim tím pomáháme. Oni ale zkrátka jen chtěli peníze na ruku.“

Amy lituje ještě jedné věci, že dala svým dětem příliš mnoho, a tím jim vlastně zkreslila pohled na svět. Zaplatila jim vzdělání, za což je ráda a považuje to za samozřejmost, ale zároveň si občas říká, že jim lépe měla vysvětlit hodnotu peněz.

Co dělat, až dostanete od Sazky spoustu peněz, už víte, teď už jen zbývá ta pořádná výhra v loterii. Desítky milionů můžete trefit už dneska večer ve Sportce. A protože je výhra pouhých šest čísel daleko, klikněte si pro svůj tiket na tento odkaz.

Přečtěte si také