Lenka v Británii našla nejdřív lásku, pak v loterii vyhrála 3 miliardy

Slovenka Lenka přijela do Velké Británie na začátku nového tisíciletí. Bylo jí pouhých 24 let a z rodné vesničky Raková, která leží nedaleko hranic s Českem a Polskem, se rozhodla na nějaký čas odejít, protože chtěla poznat svět. Za kanálem La Manche nakonec našla nejen životní lásku, stala se ale také výherkyní jednoho z největších jackpotů historie.

Přečtěte si také: Čech vyhrál v loterii už podruhé, tentokrát v Eruojackpotu přes 25 milionů


Neuvěřitelné štěstí, kterému pořád nemůžou uvěřit. I tak by se dala nazvat výhra v loterii, kterou získala slovenská prodavačka Lenka a její manžel a zedník Steve Thompson. Ve hře EuroMillions trefili neuvěřitelných 105,1 milionu liber, v přepočtu bezmála 3,2 miliardy korun.
 

Nejdřív se začal nekontrolovatelně třást

„Když jsem si zkontroloval tiket a viděl jsem tu částku, kterou jsme vyhráli, začal jsem se naprosto nekontrolovatelně třást,” řekl britským novinářům dvaačtyřicetiletý Steve. „Nejdřív jsem jako blázen začal chodit po obýváku, pak jsem šel ven do dodávky, vlastně ani nevím proč. Teprve potom jsem sebral dost síly, abych šel za Lenkou a všechno jí řekl.”

Ani ona nejdřív jejich štěstí nemohla uvěřit. „Byli jsme v naprostém šoku. Na kolena by nás srazilo už pár desítek milionů, ale víc než 3 miliardy? To je něco neskutečného,” prohlásili manželé. Lenka pak radostnou zprávu zavolala také své rodině na Slovensko.
 

Pro dceru iPhone, pro syna vlastní pokoj

„Byla jsem zrovna venku, když mi Lenka zavolala,” říká její matka Gabriela Hromádková. „Mami, máš někde poblíž židli, na kterou by sis mohla sednout? Mám pro tebe neuvěřitelnou novinu, řekla mi dcera. Tak jsem šla dovnitř, kde manžel zrovna připravoval oběd. To, co jsme slyšeli, nás úplně odzbrojilo, a musím říct, že od té doby skoro nespíme,” prozradila Slovenka.

O tom, jak rodina s částí peněz naloží, už je rozhodnuto. „Z výhry mají obrovskou radost všechny naše tři děti. Když jsem o tom řekl svému nejstaršímu patnáctiletému synovi, jako první se mě zeptal, jestli by mohl mít svůj vlastní pokoj,” konstatoval Steve. „Můj mladší syn chtěl elektrickou Teslu, ale je mu zatím jenom osm. A sedmiletá dcera? Ta si přála růžový iPhone,” smál se Steve, který dodal, že se už teď porozhlížejí po novém domě.
 

Část peněz půjde na dobročinné projekty

Jak ale Thompsonovi ruku v ruce prohlašují, celková částka je natolik vysoká, že jim jistě ještě nějaký čas zabere, než budou vědět, kam ji uloží. Co je jisté, že chtějí pomoci všem ze své rodiny, kterým plánují koupit nové domy. Steve pak chce část výhry věnovat na projekty v městečku Selsey, kde už mnoho let žijí.

Lenka se plánuje víc věnovat svým dvěma synům a dceři a chce také častěji jezdit za svojí rodinou na Slovensko. „Naše dcera s rodinou za námi jezdí každý rok na prázdniny, ale protože jim nikdy nezbývalo dost peněz, prozradila nám, že na letenky na další rok musí vždycky začít šetřit hned, jak se vrátí domů. Teď za námi bude moct jezdit častěji,” prohlásil spokojeně její otec Jozef.
 

Díky výhře si užijí krásné Vánoce

A jisté také je, že letos budou mít jedinečné Vánoce nejen Thompsonovi, ale i Lenčina slovenská rodina. „Tyhle Vánoce budou nezapomenutelné. Ještě přesně nevím, co budeme dělat, ale jsem si jistý, že rozhodně nebudu vařit ani já, ani moje máma, ani Lenka,” rezolutně oznámil Steve.

Lenka na závěr dodala: „Svým rodičům jsem slíbila, že je vezmeme na krásnou dovolenou, tak se těším, jaký budou mít pod stromečkem z dárku radost.”

Pokud byste také rádi prožili nejkrásnější Vánoce života, tak vězte, že v Eurojackpotu je právě 269 milionů korun. A když si na zítřejší slosování vsadíte plný tiket včetně Extra 6, můžete vyhrát ještě Miliardářský víkend za krásných 500 tisíc korun, který je určený jen pro české hráče. Pro online sázenku klikněte na tento odkaz.

Zdroje: Guardian, BBC, The Sun, Daily Mail.

Přečtěte si také