Důchodci přišli na to, jak přelstít loterii. A vyhráli skoro 600 milionů

Celý život tvrdě pracovali a museli šetřit každou korunu. Teprve až když Jerry a Marge Selbeeovi odešli do důchodu, přišli na naprosto legální trik, jak vyhrát v loterii. Ten jim a jejich přátelům a známým vydělal zhruba 26 milionů dolarů, v přepočtu 596 milionů korun.

Přečtěte si také: Vymyslel, jak získat jacpot, a vyhrál už čtrnáctkrát


Dvojice se seznámila na střední škole a už tehdy bylo jasné, že to bude láska na celý život. Společně vychovali šest dětí, a protože jim být spolu jen ve volném čase nestačilo, rozhodli se, že si otevřou smíšené zboží. To dlouhá léta provozovali ve svém rodném městečku Everet ve státě Michigan: Jerry stál za pultem, Marge se starala o účetnictví a připravovala zákazníkům sendviče.
 

Když prodali obchod, začal se Jerry nudit

Na prahu šedesátky obchod prodali, a to byl přesně ten moment, kdy se Jerry začal nudit. Právě v té době natrefil v jedné trafice na leták nové státní loterie s názvem Winfall.

Její pravidla jsou oproti českým hrám trochu jiná. Zatímco si totiž u nás kupujete tikety, kde zaškrtáváte čísla, v této hře si kupujete sázenky s už předem danými číselnými kódy, které se poté losují.

Winfall se ale lišil ještě jednou věcí: pokud totiž jackpot vystoupal k 5 milionům dolarů (113 milionů korun) a nikdo pětimístnou kombinaci netrefil, byly peníze v příštím slosování rozděleny podle přesných pravidel hráčům, jejichž tikety obsahovaly čtyři a tři tažená čísla.
 

Přijít na to, jak vyhrát, mu prý netrvalo ani 3 minuty

Jerrymu, kterého matematika bavila už od dětství, prý trvalo jen tři minuty, než si spočítal, že sázet při rozdělování jackpotu musí být nutně výdělečné. V první takové sázce, kterou před Marge ještě zamlčel, vydělal 2 700 dolarů (asi 62 tisíc korun).

Teprve pak, když měl výhru v kapse, se ženě pochlubil. A ta mu nejen nevynadala, ale dokonce ho začala povzbuzovat, aby v sázení pokračoval. Oba manželé tak začali hrát nejen Winfall, ale později i druhou hru s názvem Cash Winfall.
 

Díky nim vyhrála i rodina a přátelé

Založili i hráčský syndikát, jehož členy se stali rodinní příslušníci, přátelé a známí. Společně si pak v řádu několika let vydělali oněch 26 milionů dolarů, skoro 600 milionů.

Americké státy Michigan a Massachusetts, které loterie pořádaly, je po nějaké době kvůli nízkému zájmu ze strany hráčů zrušily. A s tím přestali hrát i Selbeeovi.
 

Za výhru si užívají spokojeného důchodu

A co dělají dnes? Za vyhrané peníze zaopatřili nejen své děti, ale také vnoučata a pravnoučata. Dále si opravili dům a teď si užívají spokojeného důchodu. Jak ale řekli americkým novinářům, loterie už od té doby nehrají. Namísto toho se baví partičkami v kartách se svými přáteli.

České hry, jako jsou třeba Sportka nebo Šťastných 10, se vám díky jejich pravidlům přelstít nepodaří. Dobrá zpráva ale je, že v těchto hrách padají milionové výhry skoro každý týden.

Jestli byste si i vy nechali líbit trefu v řádech desítek milionů, vsaďte na Sportku. Losuje se dvakrát týdně a tiket si můžete obstarat také online na tomto odkazu.

Zdroj: CBS News. Autor fotografie: CBS News

Přečtěte si také