Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
Sazka svět

Brit nasbíral 100 tisíc losů, některé nesetřel

Brit nasbíral 100 tisíc losů, některé nesetřel

Pro někoho je David Mannix podivín, pro někoho sběratel s velkým „S“. Ať tak, nebo tak, jedno je jisté. Za dvacet let nasbíral tolik losů, že vytvořil podle jeho slov největší sbírku na světě. 

Přečtěte si také: Češka si poprvé zahrála online, už za 15 minut byla bohatší o 400 tisíc


Dave sbíral losy vydané britskou loterií National Lottery od roku 1994. Celkem jich získal neuvěřitelných 100 tisíc (v průměru pět tisíc losů ročně). I když některé dostal, celkem prý do sbírky investoval skoro dva a půl milionu korun.
 

Sbírku ocenil na 15 milionů

„Losy jsem bral v obchodech v koších, kam je lidé po setření odhazovali. Někde už mě znali a tak mi je rovnou schovávali,“ říká Dave. „Pro sbírku jsem si vyhradil jeden pokoj. Všechny losy jsou v krabicích a přesně vím, který kde je,“ dodává.

V roce 2014 se svou unikátní sbírku rozhodl prodat. Cenil si ji na půl milionu liber, v přepočtu přes 15 milionů korun. Jak prodej dopadl, není známo. Každopádně má celá věc jeden pikantní moment. Zhruba deset tisíc losů nebylo setřeno.
 

Chybí mu jen jediný britský los

O kolik peněz Dave přišel, mu prý prozradí až nový majitel sbírky, pokud losy setře. I kdyby na nich byly miliony, je to dnes už jedno, dávno totiž vypršela půlroční lhůta, kdy se může výherce o peníze přihlásit.

Sbírka je unikátním průřezem dvaceti let britské loterie, tedy co se týče losů. Davovi chybí jediný. „Je to vánoční los z roku 1994, ten se mi nepodařilo získat,“ říká.
 

V Česku si můžete na internetu setřít miliony

Docela zajímavý koníček, co říkáte? Možná jste právě teď dostali chuť nějaký ten los si také setřít. A v tom případě pro vás máme jednu dobrou zprávu - losy Sazky najdete také na internetu!

Nechybí tu třeba Rentiér, který je mezi online hráči nejoblíbenější, ale také Zlatá rybka nebo Černé perly. Všechny eLosy s cenovkami od 5 do 100 Kč najdete na tomto odkazu.

Přečtěte si také