Zavřít
Bilance: Délka hraní: Maximální výhra na technické hře je 500 000 Kč
obrázek plovoucího bannery loyalty
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Sazka svět

Dovolená podle miliardářů. Kde odpočívají nejbohatší lidé světa? (I. díl)

Dovolená podle miliardářů. Kde odpočívají nejbohatší lidé světa? (I. díl)

Luxusní dovolenou si každý představuje jinak. Někdo sní o safari, jiný o pětihvězdičkovém hotelu na pláži, další zase o samotě uprostřed divokého pralesa. Většina lidí si takovou dovolenou může dopřát jednou, maximálně dvakrát za život. Pak jsou tu ale tací, co nemají hluboko do kapsy, a mezi jejich pravidelné výdaje patří i několikaciferné částky za poznávání míst, o kterých si jiní mohou nechat jen zdát. 

Přečtěte si také: Dřív musela obracet každou korunu. Díky výhře ve Sportce teď procestuje svět


Nejbohatší klientela si většinou nevystačí s nabídkou z katalogu a vyžaduje dovolenou sestavenou na míru. Podle českých cestovních kanceláří jde nejčastěji o kombinaci relaxu na pláži s nějakým dobrodružnějším aktivním programem. Součástí takové dovolené bývá často i kulturní program, vstupy do muzeí, galerií nebo na koncerty.
 

Luxus a pestrý program

Za netradiční zážitky a dobrodružství pak boháči neváhají zaplatit tolik, kolik mi často ani nevyděláme za celý rok. Průměrná cena luxusního zájezdu se podle nabídek cestovních kanceláří většinou pohybuje v řádech nižších stovek tisíc korun, může ale vyšplhat až k milionu korun.

Nejbohatší lidé už nechtějí jen luxusní hotely a lety nejvyšší třídou či soukromým letadlem. Stále častěji vyhledávají výjimečné zážitky. Jako luxus je vnímáno zažít obvykle nedostupné – večeře v Sixtinské kapli, golf na uzavřených zahraničních privátních hřištích za doprovodu světových golfistů či ve flightu se světovými miliardáři anebo cesta na vyprodané finále Wimbledonu včetně setkání s tenisty. Zájem movité klientely je rovněž o soukromé prohlídky světových galerií, jako je například pařížský Louvre, nebo zařízení návštěvy michelinské restaurace.

Miliardáři vyžadují výhradně stravování à la carte ve špičkových restauracích, v případě pronájmu soukromé vily je samozřejmostí přítomnost osobního kuchaře. Populární jsou také třeba výlety za vínem soukromým letadlem v malé skupině přátel nebo obchodních partnerů do oblastí Bordeaux či Champagne.
 

Relax i prolézání džunglí


Dovolená boháčů bývá velmi pestrá, málokdy zůstávají pouze na jednom místě. Pobyt u moře kombinují s relaxačními programy a turistikou podle toho, na jakém ostrově se zrovna nacházejí. K rychlému přesunu jim slouží letadla, čluny a luxusní jachty.

K aktuálně oblíbeným zážitkům podle cestovních kanceláří patří například prolézání džunglí s místními průvodci, lov škeblí, vlastnoruční ubalení doutníku, zdolávání vrcholků hor či potápění v podvodních jeskyních.

A jaké destinace patří mezi boháči k nejvyhledávanějším? Mauricius, Réunion, Malajsie, stejně tak například Tahiti, Havaj, Bahamy nebo Dubaj. Miliardáře najdete i na Kubě nebo Novém Zélandě. Jezdí ale třeba i do Řecka, ne však do turistických středisek.
 

Safari v Africe nebo dobytí Severního pólu

Zatímco běžná rodina utratí za takovou dovolenou asi pětadvacet tisíc korun, boháči klidně i desetinásobek. V rámci zážitkových dovolených je pak velmi žádané africké safari v Namibii nebo Tanzanii. Výjimkou není ani požadavek pobytu v National Geograpfic Lodge na Aljašce mezi medvědy, v deštném pralese exotické Kostariky nebo dovolená v podobě dobytí Severního pólu.

Jak už bylo řečeno, luxusní zážitky včetně těch cestovních něco stojí. Pokud ale zítra trefíte Superjackpot Sportky, získáte finanční injekci v podobě 92,5 milionu korun. A když si pořídíte plný tiket včetně Šance, bude pravděpodobnost, že vyhrajete, ještě o dost větší.

Vstupenku do středečního slosování seženete online na tomto odkazu.

Přečtěte si také