6 věcí, na kterých boháči šetří, jak mohou! Patří mezi ně i šperky a auta

Myslíte si, že bohatí lidé s radostí utrácejí za předražené a značkové věci? Někteří to sice s radostí dělají, většina ovšem ráda ušetří.

Přečtěte si také: Investujte a naučte se říkat ne. Přinášíme rady výherců v loterii


Zejména na určitých věcech. Moc dobře totiž vědí, kdy se vyplatí plácnout se přes kapsu a kdy je lepší sáhnout po kousku s nižší cenovkou. O které jde?
 

1. Benzín

Ceny pohonných hmot poslední dobou strmě rostly a nejspíš nikdo nechce vyhodit téměř celou výplatu za to, aby se mohl dopravit do práce a na nákupy. I většina bohatých se proto pořádně rozhoduje, u jaké benzínky zaparkovat. Vezměte si z nich příklad a stáhněte si do mobilu jednu z aplikací, jež porovnají ceny ve vašem okolí a pomohou vám něco málo ušetřit.
 

2. Cestování

Vyrazit do světa je jedna z nejlepších věcí, za něž můžete utrácet, ne vždy je ovšem nutné přijít u toho o celé jmění. Jen málo bohatých si koupí letenky či jízdenky do první třídy a sáhne po ubytování v nejluxusnějším hotelu, kam se budou vracet jen kvůli přespání. Cestujte ekonomicky a před nákupem zvažte různé možnosti ubytování.
 

3. Šperky

I největší milovníci nejdražších šperkařských značek mají ve svých šperkovnicích levnější kousky z bižuterie. Nejen, že díky tomu mají více možností, kde nakupovat, ale také ušetří a nemusejí se o své doplňky tolik bát.
 

4. Oblečení

Spousta boháčů považuje nákupy značkového oblečení za zbytečné a v jejich šatníku najdete jen pár designových kousků. A protože považují kvalitu za mnohem důležitější než kvantitu, možná vás překvapí fakt, že jejich šatníky nebývají zrovna přecpané.
 

5. Povlečení

Milujete vůni čerstvě povlečené postele? Jde to i s obyčejnými kousky, které navíc často seženete ve slevě. Samozřejmě není dobré skočit po tom úplně nejlevnějším, v němž vám bude nepříjemně, za předražené luxusní povlečení se však utrácet nevyplácí.
 

6. Auta

Mercedes, Rolls-Royce, Lamborghini a Ferrari. To jsou auta, co si boháči pravidelně kupují, že? Ani omylem! Mnozí raději koukají na vozy z nižší cenové kategorie a dokonce jim nevadí převzít klíčky od ojetých vozidel.
 

Staňte se milionářem

Chcete proniknout do světa multimilionářů? Splňte si svůj sen díky Eurojackpotu. Už dneska večer se hraje nejen o stovky milionů, hlavně ale o tři luxusní karavany. Ty jsou určeny jen pro české majitele plných tiketů, a tak je šance na jejich výhru opravdu vysoká.

Zajistěte si svůj tiket na tomto odkazu.

Přečtěte si také