Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Červený Pan Červený, 17. 7. 2019 Jak hrát

Ruleta: Vše co potřebuješ znát o této hře

Ruleta je celosvětově jednou z nejpopulárnějších hazardních her. Její název pochází z francouzského slova „roulette“, které znamená „malé kolo". Není jisté, kdy a kým byla ruleta vynalezena. Část historiků říká, že se podobná hra hrála již ve staré Číně a že ji do Evropy přivezli obchodníci. Další názor pak označuje za vynálezce tohoto kolečka Blaise Pascala – francouzského matematika a fyzika, který ale ruletu nevyužíval pro zábavu, ale jako generátor náhodných čísel.

První písemná zmínka o ruletě jako hazardní hře pochází z roku 1796. Během dalších pár let se rozšířila po celé Evropě. Téměř půl století bylo na kole pouze 36 políček v černé a červené barvě. V 50. letech 19. století ale byla přidána zelená nula, která vychyluje pravděpodobnost výhry ve prospěch provozovatele. Ve Spojených státech to zašlo ještě dále a na začátku 20. století byl přidán ještě osmatřicátý díl označený dvojitou 0. Od této chvíle se dělí ruleta na americkou a francouzskou, která je často označována i jako evropská.

Pravidla rulety: Jak hrát

Princip rulety není vůbec složitý a je stejný pro obě verze této hry. Obvykle jsou nejpopulárnější takzvané rovné sázky. Mezi ně se řadí malá (1–18) a velká čísla (19–36), lichá a sudá čísla a barva. V případě úspěchu sázky za ně hráč dostane dvojnásobek vkladu.

Kromě rovných sázek lze také vybírat 12 čísel, které násobí vklad třemi. Hráč si může vybrat buď ze sázky na tucet (1–12), (13–24) a (25–36) nebo vsadit na sloupec.

Poslední ze základních sázek je poté sázka na přesné číslo. Pokud ho hráč trefí, získá 36násobek vkladu. Obrovská výhoda rulety spočívá v možnosti kombinování různých sázek.

Tak jako ve všech jiných hazardních hrách se i v ruletě snaží hráči přijít se zaručeným systémem, jak vyzrát na provozovatele. Často se na internetu můžeme dočíst, že někdo přišel na způsob, jak vyhrát na ruletě velké peníze. Je ale důležité si dávat na podobné prohlášení pozor. Žádný ze známých systémů není stoprocentní. Řada lidí si ale myslí, že systémy dodávají hráči mentální výhodu, protože vždycky ví, co bude sázet a nenechává se tolik strhnout negativitou neúspěšných sázek.

Nejznámější systém rulety se nazývá Martingale. Spočívá vždy ve zdvojnásobování sázek po každém prohraném spinu. Uplatňuje se vždy pouze u rovných sázek a začíná vsázením jedné jednotky. Pokud hráč nevyhraje, opakuje sázku ale již s dvojnásobným vkladem. A takto vždy sázku zkouší štěstí až do chvíle, než nevyhraje. Navyšování je ale velmi zrádné a rychle se můžete dostat na vysoké vklady. Proto je zapotřebí velký kapitál. Navíc česká legislativa neumožňuje na online ruletě sázku vyšší než 1000 Kč na jedno roztočení.

Online ruleta na Sazka Hrách

V online casinu Sazka Hry si můžeš vybrat hned ze 7 různých online rulet. Všem sedm je evropského typu, ale liší se zpracováním a výrobcem. Všechny tyto rulety se dají vyzkoušet zdarma bez registrace.
 
Nejoblíbenější online ruletou na Sazka hrách je hra Ruleta Klub od výrobce Neogames, která umožňuje sázku od dvou do 1000 korun. Druhou v pořadí je European Roulette od společnosti NetEnt, která pak stejně jako další rulety nabízí rozsah sázek od pěti korun až do jednoho tisíce. Třetí nejhranější Multi Ruleta je živá hra, kterou si můžete zahrát s kamarády a ještě si přitom vydělat.

Dalšími ruletami je francouzská ruleta French Roullete od NetEntu s francouzskými popisky herního pole. European Roulette od firmy Apollo obsahuje příjemnou tematickou hudbu. Následují dvě rulety od Easitu s jednodušší grafikou, a to Roulette Diamonds a Roulette Platinum.

Ruleta klub nabízí maximální výhru 36 000 Kč v jednom otočení. Lze jí ale vyzkoušet i v módu zdarma.
Pan Zelený: „Na ruletě je nejlepší, když kulička poskakuje z čísla na číslo. To je teprve adrenalin!"   Pan Červený: „Ruletu mám fakt rád. Je to hra o štěstí i intuici, vždycky si ale vybírám evropskou verzi. Dvojitá 0 výrazně zvyšuje hráčovu nevýhodu."
Kancelář pozadí Kancelář popředí

Mrkněte také na tohle