Sazka Hry - Pozadí Sazka Hry - Popředí
Úvod

Sazka Hry

Nakoukněte k nám
do kanceláře.
Kancelář Pan Zelený Pan Zelený, 16. 5. 2024 Jak hrát

Počítání karet – jak s touto zbraní vyhrát nad casinem

Počítání karet v blackjacku je legendární strategie, která slibuje zvrátit hru ve prospěch chytrých hráčů. Ale funguje i v praxi? A co na to kamenná kasina?

Při zvolení metody počítání karet počítáme s tím, že v balíčku s 52 kartami je vždy součet karet roven nule, protože půlka karet s vysokými hodnotami jsou plusové karty a v druhé půlce s nízkými hodnotami pouze minusové.

Nejlépe si to natrénujete tím, že si budete sami snímat karty z připraveného balíčku a po jedné je otáčet a počítat si +1 pro karty (2, 3, 4, 5, 6), -1 pro karty (10, J, Q, K, A) nebo 0 pro neutrální (7, 8, 9). Stačí si říct 1, M1 a 0 neřešit, abyste to stíhali rychleji.

Je technika počítání karet legální?

Ano pokud je počítá člověk tak je, nicméně, které kamenné kasino by chtělo přicházet o zisky, tak se často stává, že vás decentně požádají o odchod z herny či vás z casina rovnou vyhodí.

Nezapomeňte, že to není jednoduché, protože tento sytém vyžaduje značné soustředění, paměť a znalost matematiky. Počítání karet vám ovšem zvyšuje šanci na výhru o 1 % až 2 % oproti kasinu. Z tohoto důvodu kasina proti této technice bojují, pečlivě sledují podezřelé hráče, používají různé balíčky a častěji je míchají.

Základní strategie

Pokud vám v průběhu počítání karet vychází vysoká hodnota, je to pro vás jako hráče příznivé, protože pak je jasné, že v balíčku je stále dost karet.

Je nezbytné, abyste karty neustále počítali vždy, když je karta rozdána a zapamatovali si ji. Když vám během počítání karet vychází vysoké číslo je to dobré znamení pro hráče, protože to znamená, že v balíku je pořád hodně karet s hodnotou 10 (desítky, vysoké karty a esa).

Kdy se vyplatí pojištění?

Pro běžné hráče, kteří neumí počítat karty, je pojištění vždy statisticky nevýhodnou sázkou. Pojištění je navrženo tak, aby kasinu dávalo dlouhodobou výhodu, bez ohledu na počítání karet. I když máte pocit, že máte díky počítání karet navrch, pojištění tuto výhodu snižuje. Pokud víme, že v balíčku zbylo hodně vysokých karet a dealer rozdal eso, je výhodnější se pojistit, protože existuje vysoká možnost, že k tomu si lízne další 10.

Mrkněte také na tohle