Potřebujemeod vás doplnitpár údajů Potřebujemeod vás doplnitpár údajů Potřebujemeod vás doplnitpár údajů

Potřebujeme
od vás doplnit
pár údajů

S plánovanou změnou v zákoně o praní špinavých peněz je nutné aktualizovat vaše údaje v herním účtu, abyste i nadále mohli online hrát loterie a losy. Jedná se o dodatečné ověření totožnosti a doplnění informací k prostředkům, které využíváte pro sázení na herním portálu.

Co je třeba doplnit?

Ověření totožnosti

Abyste mohli hrát online loterie a losy, je nutné dodatečné ověření totožnosti dle zákonných pravidel. To lze udělat hned dvěma způsoby.
Nejjednodušší metoda je ověření prostřednictvím BankID. Pokud ověření vaše banka neposkytuje nebo tento způsob využít nechcete, můžete totožnosti ověřit také osobně na kterémkoliv prodejním místě. 
Obrázek na popředí

Vyplnění zdroje prostředků

Budeme od vás potřebovat informace o prostředcích, které využíváte k uzavření sázek. Zjištění těchto informací po nás vyžaduje zákon o prevenci proti praní špinavých peněz. Více informací o zákonu 253/2008 Sb. naleznete ZDE.
Aktualizace údajů vám nezabere víc než minutu.
Obrázek na popředí

Ověření účtu přes BankID

Nebojte, je to hračka! Stačí se držet návodu a zvládne to každý.
1

Zkontrolujte si údaje

U většiny bank to probíhá podobně jako přihlášení do internetového bankovnictví, budete potřebovat své přístupové údaje a vše ostatní, jako např. mobilní aplikace k potvrzení operace.

Zkontrolujte si, že osobní údaje v sekci Můj Účet -> Osobní údaje, jsou aktuální, aby vše proběhlo bez problému. Pokud víte, že vaše údaje aktuální nejsou, obraťte se na naše Kontaktní centrum.
2

Přihlaste se

Vyberte si svou banku z nabídky. Pokud si s BankID nevíte rady, podívejte se na videonávody, které jsme pro vás připravili. Pokud svou banku v nabídce  nevidíte, zřejmě pro ni služba Bank ID zatím není dostupná. V takovém případě využijte ověření na některé z našich poboček. 
 
3

Ověřte své údaje

Projděte procesem na stránkách vaší banky. Nemusíte se vůbec obávat, od banky nedostaneme přístup k žádným informacím, ke kterým nám nedáte souhlas.

Pokud se údaje shodují s informacemi uvedenými při registraci, okamžitě je ověříme a máte hotovo!

Ověření účtu na prodejním místě

Stačí se držet návodu a zvládne to každý!
1

Zkontrolujte si údaje

Vyberte si pobočku z nabídky a vezměte si s sebou občanský průkaz, pas nebo povolení k pobytu.

Než vyrazíte, zkontrolujte si, že osobní údaje v sekci Můj Účet -> Osobní údaje, jsou aktuální, aby vše proběhlo bez problému. Pokud víte, že vaše údaje aktuální nejsou, obraťte se na naše Kontaktní centrum.
2

Navštivte pobočku

Když dorazíte na pobočku, požádejte obsluhu o ověření totožnosti pro Herní portál Sazka.cz.

Obsluha si od vás vezme váš doklad totožnosti a zkontroluje, zda údaje uvedené při registraci souhlasí s těmi, které máte v průkazu totožnosti.
3

A je to!

Pokud se údaje shodují s informacemi uvedenými při registraci, obsluha zaznamená údaje o dokladu totožnosti a máte hotovo!

Časté otázky

Ověření totožnosti je zákonná povinnost pro hraní na herním portálu. Podle nových zákonných nařízení už ale nestačí pouze poslat fotografii dokladu totožnosti, jako tomu bylo dosud. Nařízení platí jak pro nové hráče, tak i pro ty stávající.
BankID je nejjednodušší cesta, jak ověřit údaje ověřit. Statisíce lidí v celé české republice ji denně používají i ke kontaktu s úřady a dalšími institucemi.

Údaje jsou vždy předávány zabezpečenou cestou a jen v rozsahu nezbytném pro daný účel. Nemusíte se obávat, k údajům o vašem účtu se vůbec nedostaneme, není to ani technicky možné.

Vůbec ne! I když to může vypadat složitě, není se třeba obávat. Zvládne to každý, kdo se aspoň jednou přihlásil do Internetového bankovnictví. A pokud si i tak nevíte rady, podívejte se na naše videonávody.

Přihlášení k bankovní identitě probíhá podobně jako do vašeho internetového bankovnictví. Každá banka to má trošku jinak, ale u všech je to velmi jednoduché. Pro všechny případy jsme pro vás připravili videonávody. Na ty se můžete podívat ZDE. Jednoduše si vyberte návod postupu pro vaši banku.

Ověření totožnosti je využíváno jen pro zákonné účely. SAZKA ani banka nevyužívají informace dalšími způsoby. 

Neustále rozšiřujeme počet bank, se kterými spolupracujeme. Může se však stát, že vaše banka aktuálně BankID nepodporuje. To vůbec nevadí. Stále můžete využít ověření na jedné z našich poboček.
Pokud údaje nedoplníte, budeme nuceni vám pozastavit účet a nebudete moci online hrát, vkládat a vybírat peníze. Po aktualizaci údajů vám účet odblokujeme.

Vyplnění zdroje prostředků

Zákon po nás vyžaduje zjištění informací o prostředcích, které využíváte pro sázení na herním portálu. Je to velmi jednoduché, ve formuláři zaškrtnete položky, které jsou pro vás platné. 

Proč vyplnit formulář o zdrojích příjmů?

Tyto informace po nás vyžaduje zák.č. 253/2008 Sb., o některých opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu, konkrétně § 9 odst. 2 písm. e), který ukládá všem provozovatelům hazardních her přezkoumávání zdrojů peněžních prostředků nebo jiného majetku, kterého se obchod nebo obchodní vztah týká.

Můžete být zcela klidní, s informacemi zacházíme velmi opatrně a nesdílíme je s nikým dalším.
Informace vyplníte do jednoduchého formuláře. Pokud nechcete sdělovat detaily k zaměstnání nebo podnikání, nemusíte, stačí zvolit položku nechci uvést.
Podle zákona o AML (zákon o prevenci proti praní špinavých peněz) zahrnuje kontrola klienta i získání informací, z jakých zdrojů pochází prostředky.
SAZKA provádí takovou kontrolu klienta v případech daných zákonem, abychom zabránili zneužití našich služeb pro nekalé účely.
Pokud údaje nedoplníte, budeme nuceni vám pozastavit účet a nebudete moci online hrát, vkládat a vybírat peníze. Po aktualizaci údajů vám účet odblokujeme.

Nenašli jste na informace, které potřebujete?

Obraťte se na naše kontaktní centrum prostřednictvím chatu.