Společnost Allwyn AG (Allwyn), přední evropský provozovatel loterií, dnes oznámila uzavření tříletého globálního partnerství s celosvětovou běžeckou akcí Wings for Life World Run, která každoročně vybírá peníze na výzkum poranění míchy. Sazka, která je dceřinou společností skupiny Allwyn, bude tuto akci rovněž finančně podporovat a nabídne aktivní zapojení svým více než 500 zaměstnancům. Společnost Allwyn bude oficiálním celosvětovým partnerem příštích tří ročníků světového běhu Wings for Life, přičemž letošní ročník se uskuteční již v neděli 7. května 2023.  
Světový běh Wings for Life, který byl založen v roce 2014, věnuje 100 % veškerého startovného a darů na vědecký výzkum a klinické studie po celém světě s cílem najít lék na poranění míchy. Od roku 2014 se podařilo vybrat 38,3 milionu eur (téměř jednu miliardu Kč) a zúčastnilo se ho více než milion účastníků ve 195 zemích. Běh pořádá nezisková nadace Wings for Life se sídlem v Rakousku. 
 
V rámci partnerství se bude moci běhu zúčastnit více než 6 000 zaměstnanců skupiny Allwyn a jejích dceřiných společností, a pomoci tak se získáváním finančních prostředků a podpořit aktivity Allwynu v oblasti společenské odpovědnosti. V roce 2021 skupina Allwyn a její dceřiné společnosti přispěly na dobré účely částkou přes 32 milionů eur (přibližně 800 milionů Kč). 
 
Charitativní běh má svou tradici i v Česku, kde se letos uskuteční již desátý ročník. Běžci, kteří se budou chtít závodu zúčastnit, mohou vyrazit na některý z několika organizovaných běhů po Česku nebo mohou s pomocí mobilní aplikace Wings for Life World Run vyběhnout úplně kdekoli. Díky unikátnímu konceptu závodu startují závodníci po celém světě ve stejný čas, bez ohledu na časové pásmo. Pohyblivá cílová čára, tzv. Catcher Car, „vyjíždí“ 30 minut po startu a míjí běžce a vozíčkáře jednoho po druhém až do konce závodu. Jakmile konkrétního účastníka fyzicky či virtuálně dostihne, závod pro něj končí a započtou se ušlé či uběhnuté kilometry. 
 
Pavel Turek, ředitel globální značky a CSR skupiny Allwyn, říká: „Ve skupině Allwyn je pro nás podpora dobrých věcí samozřejmostí. Jsme hrdí, že můžeme podpořit světový běh Wings for Life na našich trzích v Česku, Rakousku, Řecku, na Kypru a ve Velké Británii. Jedná se o fantastickou věc a inkluzivní celosvětovou akci, které se může zúčastnit každý, ať už je starý, mladý, zdravý nebo na vozíku. Není zde žádný vítěz, protože vyhrávají všichni.”  
 
Anita Gerhardter, ředitelka Wings for Life, dodává: „Jsem velmi ráda, že mohu přivítat skupinu Allwyn jako globálního partnera světového běhu Wings for Life. Allwyn tak významně přispěje k tomu, abychom našli lék na poranění míchy a změnili životy mnoha lidí. Osobně se mi líbí jejich slogan ‚kde všichni vyhráváme‘ (‚Where we all win‘), protože přesně vyjadřuje to, co Wings for Life World Run představuje.”