V rámci prestižního etapového závodu Sazka Tour předala společnost Sazka 7 BMX kol a 7 helem do Dětského domova Šance z Olomouce. Dar předal generální ředitel Sazky Aleš Veselý ihned po vyhlášení vítězů první etapy závodu, a to ve čtvrtek 5. srpna v Uničově na náměstí.  
„Cyklistika je společenským fenoménem, který jde napříč generacemi i českou populací. Covid zájem o tento sport ještě více akceleroval, tudíž je velmi obtížné sehnat v této době kvalitní kolo. Je to úžasný sport, který děti baví. Nás zase baví dělat jim radost,“ řekl k daru Aleš Veselý, generální ředitel Sazky.

Zástupce ředitele Dětského domova Šance z Olomouce Petr Gardelka k tomu dodal: „Máme radost, že se naše děti budou moci věnovat jízdě na kole více než kdy dříve. Sportovního vybavení v dětských domovech nikdy není dost.“

Největší a tradičně nejkvalitněji obsazený cyklistický závod na českých silnicích letos změnil svůj název. Třináctý ročník etapového podniku první kategorie UCI namísto dosud známého pojmenování Czech Tour nesl od letošního roku název SAZKA Tour. Závod se jede ve čtyřech krajích v termínu 5. - 8. srpna 2021. Vítězem první etapy závodu je německý jezdec Joshua Huppertz.