Terminály společnosti Sazka nabízejí kromě tradičního podání sázek i řadu neloterních služeb. Stále populárnější je možnost vyzvednutí uloženého balíku z oblíbeného e-shopu. Češi si na pobočkách s terminálem Sazky vyzvedli už bezmála 4 miliony zásilek. Od loňského podzimu je na prodejních místech Sazky k dispozici i podávání balíku, konkrétně přes Českou poštu a její Balíkovnu. Nově bude zákazníkům odesílání vlastních zásilek umožněno i přes dopravce DPD.

 
„Službu Balíky provozujeme na našich terminálech s Českou poštou a DPD. Aktuálně si mohou lidé vyzvednout i podat balík na 1 500 prodejních místech po celé ČR. Snažíme se jednak rozšiřovat množství poboček, kde lze tuto službu využít, a také pracujeme na zvyšování úložných kapacit jednotlivých prodejen. Prohloubení spolupráce s DPD je dalším významným milníkem ve zkvalitňování benefitů této služby,“ říká Jan Schmiedhammer, ředitel Finančních a transakčních služeb Sazky.

Vyzvedávat balíky na místech dle aktuální potřeby zákazníka je vlivem rozvoje online obchodů posledních let stále oblíbenější a využívanější.  Poptávka však významně roste také po vlastním odesílání zásilek. Sazka tak od 1. 8. rozšiřuje na svých terminálech nabídku o možnost poslat svůj balík i pro dopravce DPD, kde bylo dosud možné pouze vyzvednutí.  Rozšíření služby se týká téměř 500 prodejních míst kde službu s tímto partnerem Sazka provozuje. Kompletní seznam prodejních míst je k dispozici zde. Terminály Sazky poskytují zákazníkům nadstandardní dostupnost, a to nejen svým umístěním, ale i otevírací dobou. Řada poboček je v provozu i ve večerních hodinách, o víkendech nebo dokonce vůbec nezavírá. 

Jak službu podání balíku u DPD využít?

Balíček si zákazník jednoduše připraví z pohodlí domova a na webu nebo v mobilní aplikaci DPD si vygeneruje adresní štítek, který vytiskne a přilepí na balík. Poté už stačí navštívit nejbližší místo s terminálem Sazky, který tuto službu poskytuje. Zde balíček převezmou, naskenují kód a předají dopravci společnosti DPD. Na stejném principu funguje také podání balíku u Balíkovny.