Sazka překonala dosavadní rekord a letos už změnila život více než třem stovkám sázejících. Maximální počet 288 milionářů z roku 2015 se podařilo překonat už v měsíci srpnu, a to o 26 šťastlivců. Celkem 314 milionářů by tak už mohlo zaplnit celou obec. Například obce Čeradice či Podkopaná Lhota, kde žije 314 obyvatel, by se tak s nadsázkou mohly přejmenovat na Milionářov. Od ledna už vyplatila Sazka na výhrách celkem 3,1 miliardy korun. 
Nejvyšší počty nových milionářů vytvořily číselné loterie Eurojackpot a Sportka, které dohromady vygenerovaly celkem 264 nových milionářů. Nejvíce se dařilo sázejícím ze Středočeského kraje, kde získalo 34 šťastlivců  více než milion korun, 27 milionových výher putovalo do Jihomoravského kraje a dalších 21 zamířilo do Prahy. Sázející na internetu také trhali rekordy: v průměru měsíčně odchází z herního portálu deset sázejících jako novopečení milionáři. Štěstí úřadovalo i mezi hráči stíracích losů, u kterých letos přibylo 25 nových milionářů. Výherci losů si na výhrách dosud rozdělili celkem 70 milionů korun. 

Letošní léto přineslo Milionovou bouři 

Nejvíce výher se pravidelně váže k prosinci a lednu, letošní rok je ale výjimečný i milionovou sklizní v průběhu léta. Za osm prázdninových týdnů od 26. června stoupl počet milionářů v Česku o 130 nových jmen. O pokoření historického rekordu se zasloužilo zejména rozpuštění bonusové složky Superjackpotu Sportky, nazvané Milionová bouře. Z té vzešla rovná stovka nových milionářů.  

Kolo za milionáře

V loňském roce Sazka darovala za každého milionáře kolo do dětského domova a letos plánuje v aktivitě Kolo za milionáře pokračovat. „Sazka tradičně podporuje český sport a fandí cyklistice. Naším cílem je rozhýbávat všechny české děti. Proto jsme loni obdarovali 250 dětskými koly a helmami padesátku dětských domovů v celé České republice. Jsem si jist, že z letošního rekordního počtu nových milionářů budou mít malí cyklisté rozhodně radost,“ říká generální ředitel Sazky Aleš Veselý.