Nejznámější a nejoblíbenější česká loterie Sportka přidává k tradiční středě a neděli páteční losování. Od 9. října tak mají sázející ještě více příležitostí, jak se stát loterním milionářem. Jen v tomto roce Sazka rozdala už 116 milionových výher, 70 z nich vytvořila právě legendární Sportka.
Zařazením pátečních tahů Sazka rozšiřuje mimořádné losování Sportky, o které byl v porovnání s běžným tahem mezi sázejícími až třikrát vyšší zájem. „Velká popularita mimořádek byla hlavním důvodem, proč jsme se rozhodli dát zákazníkům další pravidelnou šanci stát se milionáři. Očekáváme, že díky tomuto kroku bude Sazka generovat až 5 milionových výher každý týden,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky.
 
Losování Sportky připadající na pátek není pro zákazníky nové. Každý rok proběhlo v poslední všední den zhruba dvanáct až dvacet losování o oblíbené prémie. „Zavedení pravidelných pátků rozhodně neznamená omezení počtu věcných výher, naopak tento koncept budeme i nadále rozšiřovat. Z nejbližších losování se sázející mohou těšit na automobil Kodiaq nebo Halloweenský meloun,“ dodává Václav Friedmann.
 
Hry Sazky letos vytvořily už 116 milionářů kteří si rozdělili přes 965 milionů korun. Z této částky museli výherci na dani odevzdat státu téměř 145 milionů korun. Celkově Sazka vygenerovala 3 061 milionářů, hned 2 248 z nich se radovalo díky Sportce. Historicky nejvyšší výhra Sportky padla v roce 2013, kdy manželé z Chrudimska získali neuvěřitelných 400 milionů korun.