Po téměř dvou měsících dorazila do sídla společnosti Sazka majitelka jedné z nejvyšších výher v historii Sportky. Rovných 94 482 333 Kč získala ke konci srpna mladá studentka žijící už několik let v zahraničí. Sázenku s osudovou kombinací čísel 5, 26, 27, 28, 32 a 45 vsadila na čerpací stanici ve středních Čechách, kde trávila letní dovolenou s rodinou.
Mladá, svobodná a bezdětná. Tak lze ve stručnosti popsat novopečenou milionářku, která v neděli 30. srpna vyhrála Superjackpot Sportky přesahující 94 milionů korun. „Nikdy jsem nic nevyhrála, sázím jen příležitostně, když se vracím do Česka navštívit rodiče. Zkusila jsem štěstí společně s tátou, který naopak hraje Sportku pravidelně,“ řekla při převzetí peněz mladá výherkyně. „Táta sází vždy náhodný tip, ale tehdy jsme se, už ani nevím proč, rozhodli vyplnit tikety vlastními čísly. Asi jsme udělali dobře,“ dodala s úsměvem čerstvá milionářka.

Dům, auto i cestování

O tom, že se stala multimilionářkou se mladá žena dozvěděla po telefonu od otce. „Tiket jsem nechala u rodičů, úplně jsem na něj zapomněla. Táta jej pak po pár týdnech nechal zkontrolovat a hned mi volal, že jsem vyhrála tolik peněz,“ popsala žena. Po prvotním šoku začala přemýšlet, jak s částkou naloží. „Část peněz rozdělím mezi rodinu. Ráda bych si v místě, kde studuji pořídila vlastní bydlení a auto. Mým největším snem je však koupit si velký obytňák a procestovat svět,“ prozradila své plány šťastná sázející. 

Bezúčelná daň

Výherkyně musí ze získané částky odvést 15 % do státní poklady, což v tomto případě činí přesně 14 172 350 Kč. „Věděla jsem, že se výhra kvůli dani sníží. Byla jsem s tím od začátku smířená. Beru to tak, že s tím nemohu vůbec nic dělat. Spíš mě mrzí, že ani nevím, kam těch 14 milionů přesně půjde. Osobně bych je ráda darovala na charitativní účely,“ uvedla na závěr žena. Svou návštěvu Sazky, ze které si odnesla 200 tisíc korun v hotovosti, zakončila milionářka podáním plných tiketů na losování Sportky i Eurojackpotu.

Hry Sazky letos vygenerovaly už 116 milionářů, kteří si mezi sebou rozdělili částku 965 957 016 Kč. Nová daň z milionových výher ve výši 15 % snížila výhercům tuto sumu o bezmála 145 milionů korun.