Největší loterní společnost v České republice mění po osmi letech generálního ředitele. Sazku nově povede její ředitel marketingu Aleš Veselý. Robert Chvátal, dosavadní generální ředitel firmy, se stane předsedou představenstva Sazky a nadále bude řídit mezinárodní loterní skupinu Sazka Group.
 
Aleš Veselý se stane novým generálním ředitelem Sazky 1. února 2021. V Sazce působí už od poloviny roku 2013 v roli marketingového ředitele a poslední tři roky také v pozici zástupce generálního ředitele. Zásadním způsobem se podílí na celkové a úspěšné transformaci Sazky poté, co se stala jejím výhradním vlastníkem investiční skupina KKCG Karla Komárka.
 
„Během posledních osmi let se nám podařilo z tradiční loterní firmy vybudovat moderní a zábavní společnost. Díky inovacím a online transformaci můžeme nabízet široké portfolio her, které oslovuje tři čtvrtiny dospělé populace v ČR. Mým hlavním cílem je, aby Sazka nejen nastavený trend udržela, ale především dále rozvíjela svoji dlouhodobou strategii zábavní firmy,“ říká Aleš Veselý.
 
Robert Chvátal řídil Sazku od roku 2013 a během osmi let ji dokázal se svým týmem úspěšně transformovat v jednu z nejrychleji rostoucích loterních společností v Evropě. „Jsem velmi rád, že budu z pozice předsedy představenstva i nadále součástí strategických rozhodnutí české Sazky. Zároveň jsem hrdý na to, že se mohu podílet na růstu Sazka Group ve čtyřech dalších evropských zemích,“ říká Robert Chvátal.
 
O novém řediteli marketingu Sazky, který nastoupí za Aleše Veselého, bude rozhodnuto v nejbližších týdnech.
 
Aleš Veselý (47)
V čele marketingu Sazky stojí od roku 2013, poslední 3 roky byl zároveň ve funkci zástupce generálního ředitele. Jeho hlavním úkolem byla přeměna Sazky v zákaznicky řízenou firmu, inovace portfolia, online transformace a celková modernizace značky. Před příchodem do Sazky působil přes 15 let na různých manažerských postech v telekomunikacích, naposledy jako ředitel marketingu a produktu ve společnosti Telefonica O2. Vystudoval ekonomickou fakultu UJEP v Ústí nad Labem a projektový management na George Washington University. Je ženatý, má dvě děti, mezi jeho záliby patří vysokohorská turistika a cyklistika.