Společnost Sazka se jako jediná na českém trhu loterií stala držitelem významných certifikátů pro zodpovědné hraní od mezinárodních asociací World Lottery Asociation a European Lotteries.
„Veškeré aktivity Sazky v oblasti odpovědného hraní jsou v souladu s nejvyššími požadavky standardů loterního průmyslu světové úrovně. Je pro nás nesmírně důležité, aby nám zákazník stoprocentně důvěřoval a cítil se bezpečně,“ říká generální ředitel Sazky Robert Chvátal.
 
Ve stále se měnícím světě loterií přijaly asociace World Lottery Association a evropská regionální asociace European Lotteries, jichž je Sazka členem, strategii Responsible Gaming, ve které zpracovaly nejzásadnější oblasti zodpovědného přístupu svých členských loterií. Sazka jako největší loterní společnost na českém trhu jde v této oblasti příkladem a obdržela nejvyšší úroveň certifikace: EL Responsible Gaming Ceritificate a WLA Responsible Gaming Certificate – Level 4.
 
Mimo splnění náročných požadavků certifikačních autorit u odpovědného hraní se Sazka z vlastní iniciativy aktivně angažuje v oblasti primární prevence, která zahrnuje aktivity vyvíjené s cílem předejít hráčským problémům a závislostem. Registrovaní zákazníci si například na webu www.sazka.cz nastavují sebeomezující opatření neboli herní limity. Jde o jeden z přístupů eliminace rizikových faktorů hazardních her.
Světová loterní asociace sdružuje zhruba 140 společností, pouze třetina získala podobné certifikáty jako Sazka.
Více informací k principům zodpovědného hraní naleznete na stránkách EL a WLA: 
https://www.european-lotteries.org
https://www.world-lotteries.org