Celkem 288 Čechů se díky Sazce v roce 2015 stalo milionáři. Rekord z roku 2014, kdy Sazka vygenerovala 106 milionářů, byl tak překonán více než dvojnásobně.

Noví milionáři si rozdělili celkem 1 154 056 794 Kč. Celkově ale Sazka ve všech hrách vyplatila 25 267 180 výher v hodnotě 6 966 364 573 Kč! Každý obyvatel České republiky tak vyhrál téměř 3x!

Celkové tržby největší hry Sportka dosáhly téměř 6 miliard korun, více než 1 miliardu pak lidé vsadili v Eurojackpotu. A právě Eurojackpot přinesl ještě jeden historický milník, a to rekordní miliardovou výhru. Díky ní si šťastný sázející z Pardubicka přišel na astronomických 2,466 miliardy korun, což byla i rekordní výhra v této celoevropské hře.

„Hlavním důvodem rekordního počtu výher a tržeb jsou inovace v portfoliu her, kdy se zvýšil počet miliónových výher. Zavedli jsme také věcné výhry, rozšířili jsme a zatraktivnili portfolio stíracích losů. Lidé s námi hrají kvůli možnosti vyhrát milióny a já jsem upřímně velmi rád, že počet těchto výher rapidně roste“, říká generální ředitel Sazky Robert Chvátal.

Miliony se nadělovaly hlavně ve Sportce, nejčastěji padala pětka

Na milionových výhrách v roce 2015 se podílela především Sportka s doplňkovou hrou Šance, které dohromady vytvořily 221 milionářů. Nebylo výjimkou, že v jeden den vyhrálo nad milion více lidí. V jednom listopadovém losování dokonce padlo 10 milionových výher!

Zajímavé jsou i statistiky nejčastěji sázených a tažených čísel ve hře Sportka. Sázející tradičně nejvíce věřili šťastnému číslu 7, to se na jejich tiketech objevilo ve více než 38 milionech případů. Mezi top 3 sázená čísla pak patří ještě čísla 13 a 19. Nejvíce však padala pětka a dvojka.

Novinky roku 2015, které zapříčinily více milionových výher, se objevily ve Sportce i v Eurojackpotu. V Eurojackpotu se v polovině roku nadělovaly miliony hlavně díky doplňkové hře Plus Mega. Ve Sportce zase koncem roku došlo poprvé v historii k rozpuštění Superjackpotu na 100x2 miliony. 

Statistika milionových výher podle her Sazky (2015):

V Praze a středních Čechách vyhrálo přes milion 93 sázkařů

Nejvíce milionářů loni díky Sazce přibylo ve Středočeském kraji (48), následovala Praha (45), Moravskoslezský (31) a Jihomoravský kraj (27). Nejméně milionových výher naopak putovalo sázejícím do Jihočeského (9) a Karlovarského kraje (9).