Odborná veřejnost na kongresu World Lottery Association, který se konal v Římě, nominovala on-line hru Mega v ruce mezi TOP 3 projekty v kategorii New Media, která je primárně zaměřená na on-line a sociální média. Celkem bylo přihlášeno do hodnocení víc než 80 projektů. Sazku ve finálním přímém hlasování porazila už jen norská společnost Norsk Tipping se svým projektem společenské odpovědnosti s názvem Extra.

Cílem hry bylo přepočítat vloni druhou nejvyšší výhru 109 milionů v Superjackpotu Sportky, pro hráče byly připraveny i doplňkové otázky, které je mohly přibrzdit nebo naopak posunout blíž k cíli. „Chtěli jsme, aby si každý vyzkoušel na vlastní kůži, jaké to je, přepočítat takhle obrovskou částku. Z našich výzkumů totiž vyšlo, že částka nad 100 milionů je pro případné výherce těžko uchopitelná. Ale Superjackpot Sportky se aktuálně pohybuje těsně pod 100 miliony, takže výhra je to víc než reálná,“ říká Eva Štípková, manažerka digitálního marketingu Sazky.

Pro výherce byly připraveny dvě atraktivní ceny: zájezd na Mauricius a romantický víkend v Paříži. Dovolenou opravdového milionáře si na Mauriciu užila vysokoškolačka Monika Šubertová z Prahy, které se povedlo přepočítat víc než 109 milionů za 9 hodin, 35 minut a 44 sekund. Strategii hry měla připravenou dopředu: „Dávala jsem si pauzu po čtyřech, pěti hodinách. Pití jsem musela zvládnout brčkem, a když byl hlad, tak jsem jednou rukou mačkala klávesy a druhou rychle jedla,“ popisuje svůj zápal pro hru výherkyně Monika.

Do hry Mega v ruce se zaregistrovalo přes 21 000 hráčů, jen 213 jich ale dopočítalo celou částku až do konce. Mezi ně patřil i Victor Haetchi, který svým časem 10 hodin, 1 minuta a 31 sekund získal druhou cenu v podobě milionářského eurovíkendu. „Bydleli jsme skoro hned u Eiffelovy věžě, takže památky byly blízko od sebe. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nenechali jsme se odradit. Víkend byl naprosto úžasný.“ Vypráví své zážitky z výhry dvojice, která se umístila na druhém místě.

Všichni hráči dohromady strávili počítáním milionů ve hře Mega v ruce celkem 83 týdnů, 4 dny, 4 hodiny, 50 minut a 21 sekund a za tu dobu jim prošlo virtuálníma rukama téměř 58 miliard. Pokud by si ještě hráči chtěli vyzkoušet, jak je počítání milionů namáhavé, na webu www.megavruce.cz mají stále možnost, i když už pouze mimo soutěž.