Vycházející ženské i mužské sportovní hvězdy, zástupci zimních i letních sportů, zdraví sportovci i parasportovci. Ti všichni se sešli v týmu Sazka Champs, aby si splnili své sportovní sny. A také aby otevřeli téma sportování pro dnešní mladou generaci. Společnost Sazka tímto zásadním projektem navazuje na svoji tradiční dlouholetou podporu sportu. Plánuje popularizovat i méně obvyklé disciplíny a vést veřejnost ke zdravému životnímu stylu. 
Skrze Sazka Champs chceme podporovat talentované sportovce, aby si plnili své sny a inspirovali mladou generaci. Do projektu vybíráme a budeme dlouhodobě podporovat sportovce z různých odvětví, nejen pro jejich talent a špičkové výkony, ale také kvůli jejich osobnosti, hodnotám a přesahu mimo ryze sportovní témata,“ vysvětluje filozofii projektu Aleš Veselý, generální ředitel společnosti Sazka, a dodává: „Sport pro nás není jen výkon, ale celý životní styl.“ 
 
Sport jako životní styl 

V okamžiku spuštění je v projektu Sazka Champs čtrnáct různorodých sportovců. V týmu figurují zástupci letních i zimních sportů, zdraví sportovci i parasportovci, začínající nováčci, ale i ti, kteří mají za sebou reprezentační zkušenosti. Všechny spojuje to, že si svojí pílí chtějí plnit sny. Sazka jim k tomu pomůže finanční podporou, kdy zafinancuje důležité a mnohdy náročné části přípravy: kvalitní zázemí, tréninkové kempy či speciální vybavení a odborný personál. Naplněné sny a případné úspěchy na české i mezinárodní scéně pak budou skvělou vizitkou pro danou sportovní disciplínu i pro sport jako celek.
 
Cílovou skupinou projektu je zejména už zmiňovaná generace Z (tzn. osoby narozené na přelomu tisíciletí), kterou chce Sazka ke sportu přilákat. „Snažíme se měnit úhel pohledu na profesionální i amatérský sport. Společně inspirujeme mladou generaci i rodiny, aby si také našli cestu ke sportům a zdravému životnímu stylu,“ uvedl Veselý, a dodává: „Generace Z významně posouvá způsoby, jak je sport sledovaný a prožívaný a jakou roli v životě mladé generace hraje. Sport se stále více stává formou aktivní zábavy a zesiluje jeho propojení s hudbou, filmem, uměním nebo designem. Zároveň společně s týmem Sazka Champs chceme také otevírat méně obvyklá témata ve sportu, jako je například ekologie, duševní zdraví, diverzita, společenská zodpovědnost a další. Protože právě tato témata jsou pro dnešní generaci Z aktuální a ke sportu určitě patří.“ 
 
Čtrnáct inspirativních osobností
 
Asi nejzkušenějším ze sportovců v týmu Sazka Champs je plavkyně Barbora Seemanová, která má za sebou v pouhých 24 letech start na letní olympiádě v Tokiu, kde obsadila šesté místo. Jejím snem je vrátit se do finále olympiády a pokusit se ji vyhrát. „Moc mě baví, co jsme se Sazkou vytvořili, a těším se, až to budeme komunikovat s lidmi. Je skvělé, že se Sazka rozhodla podporovat sportovce z menších, a ne tak úplně populárních sportů a chce nám pomoct na cestě za našimi sny. Zároveň chce přivést lidi ke sportu, a ještě vybrala opravdu skvělou partu plnou inspirativních lidí,“ libuje si nad novou spoluprací Barbora Seemanová. 
 
Zástupcem zimních sportů v týmu Sazka Champs je Jakub Hroneš, talentovaný snowboardista, který začíná sbírat úspěchy na mezinárodní scéně. I on má ze spolupráce se Sazkou radost. „V rámci partnerství se Sazkou se těším na poznání ostatních sportovců a kamarádů spolu s jejich více či méně podobnými sporty. Mám radost, že Sazka podporuje mladé sportovce a těším se na získávání a prožívání nových zkušeností,“ říká Hroneš. 
 
Nedílnou součástí týmu jsou také parasportovci. „Nejvíce se těším na navazování nových přátelství. Je skvělé, že budu moci díky Sazce potkat plno skvělých sportovců napříč nejrůznějšími sportovními disciplínami. Už se nemůžu dočkat všech společných akcí, bude to skvělé dobrodružství a možnost potkat plno fajn lidí, kteří stejně jako já žijí sportem,“ říká Anastasja Vištalová, česká reprezentantka v paradrezuře, účastnice dvou paralympijských her. Nyní se Anastasja těší na třetí paralympiádu, sen si může splnit právě díky Sazce.  
 
Současných čtrnáct jmen není finálních, tým Sazka Champs plánuje dále se rozrůstat a přijímat do svých řad další inspirativní talenty, kterým pomůže splnit jejich sny. 
 
Více informací o projektu Sazka Champs naleznete na www.sazka.cz/champs

TÝM SAZKA CHAMPS

1) Eliška Adamovská – sportovní lezeníZe světových pohárů ve sportovním lezení má zlato a stříbro, z mistrovství Evropy si odvezla stříbrnou a bronzovou medaili. Jejím snem je dostat úroveň 9a+ ve skalách a zabodovat na mezinárodní scéně. Zároveň by si přála být stále zdravá a v takové kondici, aby mohla to, co ji baví, dělat co nejdéle.

2) Jiří Pavel Češka – atletika
Jiří Pavel se teprve před pár lety dozvěděl, že má Aspergerův syndrom, a rozhodl se šířit své vlastní zkušenosti s touto diagnózou. Tuto sezónu by se chtěl maximálně zlepšit na své hlavní trati (1500 m) a jeho snem je dostat se do finále na letních olympijských hrách v Los Angeles. Jeho osobní rekord je 800 metrů za 1:48:88. 

3) Ondřej Gemov – plavání
Ondřejovou disciplínou je motýlek na 200 metrů a mezi jeho úspěchy patří 5. místo na mistrovství Evropy nebo 4. místo na Univerziádě. Je držitelem několika českých rekordů. Rád by vyhrál olympijskou medaili. Zbožňuje tetování a rap. Pokud zrovna neplave, moderuje v rádiu. 

4) Marie Horáčková – lukostřelba
Marie je cílevědomá sportovkyně, jejíž parketou je lukostřelba, terénní a terčová s reflexním lukem. Pochází z lukostřelecké rodiny a už jako žákyně se umisťovala na prvních místech. Teď si pomalu, ale jistě plní všechny své cíle a některých met už dosáhla – z mistrovství světa si odvezla zlatou medaili. Na Evropských hrách se umístila 5. a účastnila se také olympijských her v Tokiu. V budoucnu by chtěla pokořit světový rekord.

5) Jakub Hroneš – snowboarding
Jakub pochází ze Špindlerova Mlýna a věnuje se freestyle snowboardingu. Je čtyřnásobným mistrem ČR a z evropských olympijských her mládeže má zlato a stříbro. Letos jako první snowboardista na světě skočil trojité salto ze zábradlí! Přál by si, aby ho snowboarding co nejvíce a nejdéle bavil. Jeho snem je, aby mu jednou přišla pozvánka na X Games. 

6) Jonáš Kešnar – paraplavání
Jonáš je paralympijský reprezentant ČR v paraplavání, jehož hlavní disciplínou je polohový závod na 200 metrů. Na paralympiádě v Tokiu se umístil pátý a na mistrovství světa v Londýně obsadil 6. místo. Má splněný limit na paralympiádu v Paříži a jeho snem je si jednou domů přivést paralympijské zlato nebo udělat světový rekord. 

7) Kryštof Král – cyklistika
Kryštof je cyklista, který za své největší úspěchy považuje všechna svá vítězství ve světových pohárech Mezinárodní cyklistické unie. Hned první rok v kategorii juniorů získal zlato na mistrovství republiky a nejvíce si váží vyhrané etapy na Závodě míru juniorů, kde se sešla světová špička. Jeho velkým snem je jednou vyhrát mistrovství světa. 

8) Jakub Krejčí – kajak
„Musíš makat jako otrok, aby sis žil jako král“ – motto, které si mladý kajakář opakuje každý den. Ke kajakaření ho přivedl táta a vodní sporty jsou svým způsobem rodinná tradice. Jakub už sesbíral několik zlatých medailí na mistrovství světa nebo Evropy a jednou by chtěl vyhrát na olympijských hrách. Občas si rád odpočine od vody cyklistikou.

9) a 10) Kateřina a Anna Pavelkovy – beachvolejbal 
Beachvolejbalistky Kateřinu a Annu Pavelkovy přivedli k tomuto sportu rodiče, kteří ho sami hrají. Sestry (dvojvaječná dvojčata) si už odvezly zlatou a bronzovou medaili z mistrovství Evropy, na mistrovství České republiky se umístily na 4. místě. Letos by chtěly obě mistrovství vyhrát, v budoucnu by si pak chtěly zahrát a uspět pod olympijskými kruhy. 

11) Eva Matějovičová – sportovní aerobik, skialpinismus
Eva je sportovní obojživelník! Na špičkové úrovni provozuje zimní i letní sporty. Na jedné straně je pětinásobnou mistryní světa ve sportovním aerobiku a na straně druhé je také vítězkou světového poháru ve skialpinismu. Chtěla by se probojovat na zimní olympijské hry v roce 2026 a přála by si, aby ji sport pořád bavil. 

12) Iveta Miculyčová – freestyle BMX
„Bez pádu není zlepšení!“ říká Iveta, která jezdí freestyle BMX. Na kontě má zlato z mistrovství Evropy, bronz z mistrovství světa a taky titul Královna cyklistiky. Sní o tom, že jednou vyhraje olympijskou medaili. Jejím dalším snem jsou třeba X Games, ale také výstavba sportoviště pod jejím vlastním jménem. 

13) Barbora Seemanová – plavání
Bára je česká reprezentantka v plavání a cílevědomá žena, která si jde za svými sny svou vlastní cestou. Je mistryní Evropy, na olympiádě v Tokiu skončila šestá a letos byla čtvrtá na mistrovství světa. Snaží se sebevzdělávat v oblasti mentálního zdraví a vědomě se sebou pracovat. 

14) Anastasja Vištalová – paradrezura
Anastasja se věnuje paradrezuře a je prvním českým jezdcem, který se zúčastnil paralympijských her. Jako dítě docházela na hiporehabilitaci, kde si uvědomila, že by na koni chtěla sama jezdit, ne se pouze vozit. Ve 13 letech tak se sportem začala oficiálně, účastnila se olympijských her v Riu de Janeiru a Tokiu, dostala se do TOP 10 v jednotlivcích při mistrovství Evropy seniorů a je desetinásobnou mistryní ČR.