Největší česká loterijní společnost se stále více pojí s nejmladším odvětvím sportu. V roce 2020 začala spolupořádat historicky největší česko-slovenskou esportovou ligu Sazka eLEAGUE. Před startem jejího druhého ročníku spouští po Sazka Fantasy CS:GO další velký projekt – internetový portál www.sazkaesport.cz.
Dlouho připravovaný projekt má za cíl přiblížit veřejnosti esport, mapovat aktuální dění včetně výsledkového servisu a detailních statistik. „Velmi rychle jsme identifikovali absenci snadno dohledatelných, základních informací ze světa esportu. Také chyběl ucelený přehled o soutěžích, organizacích, teamech nebo i jednotlivých hráčích. Široká veřejnost proto vcelku pochopitelně esportům nerozumí, což škodí celému segmentu,“ říká Viktor Pecha, produktový manažer pro esport v Sazce. „Díky generálnímu partnerství Sazka eLEAGUE využíváme herní data pro kvalitní výsledkový servis, statistiky, a také inspirativní profily týi jednotlivých hráčů. Velmi brzy máme v plánu rozšířit nabídku her také o jiné tituly než CS:GO a zároveň začít mapovat české a slovenské teamy mimo naší vlastní ligu, doplňuje situaci a plány Viktor Pecha.
 
Novinky z domova i ze zahraničí
 
Portál sazkaesport.cz bude nabízet denní redakční servis, články z domova i ze světa esportu budou doplněné o rychlé aktuality. „Naším cílem je dlouhodobě tvořit a také sdílet obsah věnovaný esportu pro všechny cílové skupiny, tzn. vytvořit edukační centrum, kde herní společnost najde vždy něco, co ji posune dál. V různých částích webu budeme představovat jednotlivé hry, soutěže a české nebo slovenské organizace. Zároveň připravujeme témata věnovaná například životosprávě, tréninku, relaxaci, právní rady pro týmy nebo rady pro rodiče esport hráčů, doplňuje Vojta „Wango“ Pres, esport expert Sazky.
 
Další, v brzké době publikované sekce webu, budou věnovány podpoře a legitimizaci elektronického sportu. „Jako další milník máme usnadnit vstup do esportu a jeho poznání širší veřejnosti, zároveň se snažit pomáhat na všech úrovních elektronického sportu. Spousta lidí si ještě dnes pod pojmem hráč představí obézního kluka, který o půlnoci hraje, pije colu a jí pizzu. Tahle představa je ale mylná,“ dodává Jan Horyna, ředitel divize iGaming.
 
Counter Strike nově i v Sazka Fantasy
 
Kromě nového webu již Sazka spustila svoji sportovní online hru Sazka Fantasy rozšířenou o možnost složit si tu nejlepší Counter Strike sestavu. Možnost vybírat své hráče máte již nyní na doméně www.sazkafantasy.cz. V neděli 18. dubna pak začíná jarní split CS:GO Sazka eLEAGUE 2021.