Společnost Sazka posílá okamžitou finanční pomoc postiženým oblastem včerejší přírodní katastrofy. Podpora ve výši 50 milionů korun má za cíl vrátit region co nejrychleji do původního stavu a jeho obyvatele do normálního života.
 
„Tato obrovská tragédie nás hluboce zasáhla. Situace vyžaduje okamžité jednání, které dokáže v první fázi rychle pomoci postiženým oblastem,“ uvedl k darované částce generální ředitel Sazky Aleš Veselý.

Majitel Sazky Karel Komárek prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation věnoval dalších 100 milionů korun na pomoc obětem a revitalizaci regionu. „Jsem rodákem z Hodonína a tato událost mne hluboce zasáhla. Teď je potřeba jednat rychle. Proto jsme hned vyčlenili potřebné peníze, které pomohou jak vyřešit okamžité potřeby, tak postupně vrátit život tam, kde ho živel ochromil,“ uvedl majitel Sazky Komárek a dodal, že v okamžicích, jako je tento, je potřeba, aby se zmobilizovaly silné české firmy a pomohly. „Pokud to bude třeba, jsme připraveni uvolnit i další prostředky,“ doplnil.

První vlna pomoci bude věnována především obětem neštěstí, které byly tornádem přímo zasaženy. Peníze by měly zajistit základní potřeby a pomoci lidem se rychleji zotavit po této devastující přírodní katastrofě. Druhá část se zaměří především na podporu jihomoravského regionu v dlouhodobém časovém horizontu. Tedy například na rekonstrukci poškozené infrastruktury či opravy domů a silnic.

K pomoci se také spontánně připojili samotní zaměstnanci Sazky. Svými prostředky podpořili právě rodinnou nadaci Karla Komárka, která peníze rozděluje těm nejvíce potřebným lidem přímo na místě neštěstí.