Sazka, největší loterijní společnost na českém trhu, obhájila vítězství v kategorii Zaměstnavatel roku do 500 zaměstnanců. Ta každoročně oceňuje nejlepší firmy, které jsou schopné zajistit svým pracovníkům kvalitní osobní rozvoj a co nejlepší podmínky pro jejich práci. Výsledky kategorie, jež je součástí celostátní soutěže Zaměstnavatel roku, byly vyhlášeny 11. června v Kongresovém centru České národní banky.
Projekt již od roku 2003 posuzuje společnosti z celé České republiky z pohledu lidských zdrojů. Smyslem soutěže je přiblížit lidem firmy s výborným přístupem ke svým zaměstnancům. „Velmi nás těší ocenění. Víme, že úspěch naší společnosti stojí vedle dlouhé tradice a špičkových produktů především na skvělých zaměstnancích. Díky dobře motivovaným pracovníkům jsme dlouhodobě jedničkou na trhu mezi loterijními společnostmi, která udává trendy v oblasti digitalizace a inovací,“ okomentovala vítězství Kateřina Lukášová, HR ředitelka společnosti Sazka.
 
Hodnocení probíhá celosvětově uznávanou metodikou Saratoga. Ta posuzuje například úroveň a systém odměňování, výdaje na vzdělávání zaměstnanců, jejich fluktuaci neboli stabilitu v zaměstnání i systém interního povyšování.
 
Motivace a produktivita zaměstnanců roste s důvěrou
 
Pro udržení dobrých podmínek na pracovišti a motivovaných zaměstnanců je podle vedení společnosti klíčový kvalitně nastavený systém práce a otevřená komunikace mezi vedením a zaměstnanci. „Ve většině korporací mají lidé na starosti jen vybranou část projektu, to jsme chtěli změnit. U nás mají možnost vést vlastní projekty od A do Z. Aby mě práce bavila, musím v ní spatřovat smysl, dosahovat výsledků. Jsem přesvědčená, že to je jedna z klíčových věcí i pro většinu zaměstnanců, je to způsob, jak udržovat zaměstnance motivované a šťastné,“ dodává Lukášová. K pohodě a spokojenosti na pracovišti přispívají i benefity. Přímo v budově pražského sídla si tak mohou zaměstnanci dopřát oblíbené aktivity jako je joga, tabata, box, trénink ve fitness centru, minigolf nebo si dopřát masáž.