Všichni v KKCG a Allwyn Entertainment jsme naprosto zděšeni brutálním útokem Ruska na Ukrajinu. Jde o absurdní akt agrese, který je třeba co nejdůrazněji odsoudit, a my děláme vše, co je v našich silách, abychom podpořili statečné Ukrajince zasažené tímto barbarstvím režimu Vladimira Putina.  
Pro nás, české společnosti nesmírně pyšné na své dědictví, byl poslední týden ponurou připomínkou, těžce vydobytých svobod, které naše země získala zpět teprve nedávno po letech strávených pod sovětským útlakem. Mnoho našich zaměstnanců, včetně nás samotných, vyrostlo v době komunismu a totalitního stínu Sovětského svazu. Navzdory této dusivé svěrací kazajce jsme dlouho snili o tom, že budeme žít, pracovat a vychovávat své děti v České republice, která si cení svobody, otevřenosti a demokracie.

Právě proto dnes musíme stát naprosto solidárně po boku ukrajinského národa, abychom ochránili demokratické hodnoty, na nichž stojí naše moderní společnost. Nemůžeme a nebudeme tolerovat brutální imperialismus, který se opět sprostě snaží vetřít do našich domovů.

Nyní je načase vyslyšet ukrajinský lid a udělat vše, co je v našich silách, abychom je podpořili. Stovky tisíc lidí bez střechy nad hlavou utíkají z východní a střední Ukrajiny do Lvovské oblasti. Prostřednictvím nadace Karel Komárek Family Foundation a našich partnerů ve Lvově se snažíme pomáhat v přípravách na příjezd obrovského množství uprchlíků tím, že těmto lidem zajistíme bezpečné, teplé místo, kde mohou spát a kde dostanou najíst. Právě nyní na místo přijíždějí kamiony plné trvanlivých potravin, matrací, spacích pytlů, karimatek, hygienických potřeb a dalších zásob. Jedna z kanceláří naší skupiny v Praze už je přeměňována na bezpečné centrum pro ukrajinské uprchlíky.

Loterie Allwyn Entertainment získávají finanční prostředky pro Červený kříž a zaměstnanci společnosti jsou podporováni v dobrovolnické činnosti. V humanitární a finanční podpoře budeme pokračovat tak dlouho, dokud bude třeba.

Zároveň jsme přesvědčeni, že každý podporovatel Putinova režimu by měl být vyloučen z naší demokratické společnosti. Vidíme, jak mnohé kulturní a sportovní instituce podnikají v tomto směru důležité kroky, a skrze naši trvalou podporu pražského mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha jsme zamezili účasti hudebníků napojených na Kreml, jako je například Putinovi nakloněný  dirigent Valerij Gergijev. 

Jsme si vědomi skutečnosti, že ve srovnání s tisíci statečnými Ukrajinci, kteří se chopili zbraní na obranu své vlasti a svobody, jde pouze o malé činy. Nicméně věříme, že je zodpovědností každého, kdo si cení svobody a demokratických hodnot, aby se zapojil – ať už v jakémkoli měřítku. Je zásadní, abychom se všichni ozvali. 

Slava Ukraini.

S úctou

Karel Komárek, KKCG 
Robert Chvátal, Allwyn Entertainment 

Společnost Sazka je součástí skupiny Allwyn Entertainment.