Ve středu dopoledne dorazil do sídla společnosti Sazka výherce šesté nejvyšší částky v historii českých loterií. Majitelem tiketu z Euromilionů na 123 322 830 Kč je muž kolem třiceti let z jižní Moravy. Při vyzvednutí výhry mimo jiné prozradil, že již v minulosti vyhrál u Sazky vyšší obnos peněz, konkrétně 180 tisíc korun.
„Výherce strávil v Sazce přibližně dvacet minut, během kterých nám ochotně vyplnil i speciální dotazník pro nové milionáře. Mohu tedy říci, že se jedná o svobodného a bezdětného muže, který pravidelně sází už osm let a bude se Sazkou hrát dál i po této astronomické výhře,“ říká Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky. Prvním využitím peněz bude dle slov výherce nákup nového auta. O dalších plánech se bude teprve se svou nejbližší rodinou pečlivě rozhodovat.

Sázející na místě zároveň využil možnosti odnést si 250 tisíc korun v hotovosti. Zbylých více než 123 milionů korun posílá Sazka na bankovní účet výherce. V tomto roce se díky hrám Sazky stalo milionářem už 37 zákazníků, nejvíce ve hře Sportka (29). Celková částka pro milionáře činí 321 129 071 Kč.