12. března 2014 - Velká čtyřka, to je název nového losu, který začne SAZKA spolu s dalšími třemi loterními společnostmi ze zemí Visegrádské čtyřky vydávat koncem března.

Čtyři loterní společnosti, tuzemská SAZKA sázková kancelář, polský Totalizator Sportowy, slovenský Tipos a maďarský Szerencsejáték Zrt., se inspirovaly dobrými vztahy v rámci členství v Asociaci Evropských loterii a rozhodly se přijít s unikátním projektem a dopřát tak víc než 64 milionům lidí všech zemí stejný herní zážitek, který boří hranice.

„Jsem velmi rád, že se nám podařilo úspěšně odstartovat spolupráci se zeměmi, se kterými se dělíme o historické kořeny i kulturní tradice,“ říká ke spolupráci Robert Chvátal, generální ředitel Sazky.

Aby se vůbec mohla taková spolupráce navázat, musely se překonat nejen hranice jazykové, spojit síly různých společností, vyjít vstříc odlišným hráčským zvykům, ale vyrovnat se i s různou legislativou.

„Nejlepší oblastí pro experimenty jsou právě losy, protože nabízejí příležitost vybrat různé herní systémy, materiál, design a barvy. Losy patří mezi naše nejoblíbenější hry, a proto nás těší, že můžeme touto unikátní hrou naše portfolio rozšířit,“ říká generální ředitel maďarské státní loterie Szerencsejáték Zrt, Kalmán Szentpétery.

Všechny losy mají velmi podobný design, podobné výherní částky a stejnou strukturu hry, každý má ale svůj fond pro výplatu výher, které se v jednotlivých zemích liší. Český los se bude prodávat za 50 korun a hlavní výhrou bude 4 x 1 000 000 korun. Nabídne dvě hry a jednu bonusovou o čtyři VIP zájezdy za 100 000 korun.

„Velká čtyřka je historicky první stírací los, který byl vytvořen na mezinárodní platformě v úzké spolupráci se zeměmi V4, což mu dává úplně novou dimenzi a mezinárodní kredit,“ komentuje nový produkt Ladislav Kriška, generální ředitel slovenského Tiposu.

“Tohle je zlomový okamžik v historii loterií. Věřím, že nezůstane u symboliky boření hranic, ale že to bude silným impulsem i pro další spolupráci,” zmiňuje Wojciech Szpil, šéf polské společnosti Totalizator Sportowy.

Celkem se do mezinárodního projektu zapojilo přes dvacet lidí a připravovali ho 16 měsíců. Během této doby si vyměnili přes 500 emailů a sešli se na víc než 50 konferenčních hovorech.