Vyhráli jste 1,4 miliardy v Eurojackpotu? Tady je 5 tipů, co si můžete koupit

Umíte si představit, jak vypadá skoro miliarda a půl? A víte, co byste si za takové peníze mohli koupit? Přesně tyto otázky si teď jistě klade jeden Čech, který je po pátečním slosování Eurojackpotu bohatší o 1,412 miliardy korun.

Přečtěte si také: Čech si díky Eurojackpotu zaletí na Bora Bora


Spát teď může v nejluxusnějších hotelech, až do omrzení se plavit výletní lodí anebo si rovnou pořídit vlastní ostrov v Karibiku. A to všechno jen díky online sázce z pohodlí svého gauče, která mu přinesla druhou nejvyšší výhru v historii.
 

1. 619 nocí v nejdražším hotelu na světě

hotel_600x400.jpg

Jedno z nejluxusnějších apartmá na světě dostal na starosti v současnosti nejbohatší newyorský návrhář Damien Hirst. Jmenuje se Empathy Suite, najdete ho v hotelu v Las Vegas a nechybí tu třeba žralok naložený ve formaldehydu nebo obří bar.

Jediná noc tu stojí 100 tisíc dolarů, tedy 2,29 milionu korun. Jestli si chcete dopřát trochu toho luxusu, s výhrou v Eurojackpotu tu můžete strávit bez pár týdnů dva roky života.
 

2. 268 let na výletní lodi

lod_600x400.jpg

Strávit život v luxusu a poznávat svět na palubě výletní lodi? Jistá žena takto žije a novinářům prozradila, že ji jeden den a jedna noc přijde asi na v přepočtu 14 430 korun.

Pokud byste právě vy trefili 1,412 miliardy v Eurojackpotu, v oceánech byste se díky výhře mohli plavit dalších 268 let.
 

3. Jeden z nejdražších diamantů planety

diamant_MININGAFRICA_600x400.jpg

Svoji partnerku byste jistě potěšili s diamantem Růžová hvězda, který je také označován jako The Steimetz Pink. Drahokam má na sobě 59,6 karátu, váží 11,92 gramu a jeho barva je díky jedinečným odleskům označována jako „nóbl zářivá růžová”.

Cena Růžové hvězdy se odhaduje na 25 milionů dolarů. V přepočtu jde o částku asi 570 milionů korun, a tak vám i v případě koupě tohoto diamantu zbude ještě dost peněz na další luxusní dary.
 

4. Deštný prales o rozloze 2 479 km2

les_600x400.jpg

Udělejte něco proti klimatické změně a svoji výhrou zachraňte deštný prales. Jeden akr „plic Modré planety”, jak se tomuto divokému porostu v tropech přezdívá, se prodává okolo sta dolarů.

Za miliardovou výhru z Eurojackpotu si tak můžete nakoupit 2 479 km2 deštných pralesů po celém světě.
 

5. Ostrov v Karibiku

ostrov_600x400.jpg

I když i u nás začínají být léta pořádně horká, mít nějakou šikovnou chatu třeba v Karibiku by během zimy jistě přišlo vhod. Jestli i vy s každým prvním sněhem přemýšlíte, do jakých teplých krajů byste nejradši pláchli, jeden tip pro vás máme.

Kouzelný karibský ostrov se jmenuje Water Cay, je součástí souostroví Turks a Caicos severně od Dominikánské republiky a váš může být za 49 milionů dolarů, tedy 1,12 miliardy korun.

Navažte na úspěch Čecha z minulého týdne a buďte to právě vy, kdo zbytku Evropanů vyfoukne jackpot už tento pátek. Kromě 255 milionů můžete získat také luxusní byt v hodnotě 13 milionů korun. Doplňková hra je určena pouze českým hráčům, šance, že bude právě váš tiket vylosovaný, je tak opravdu vysoká. Svoji sázenku do hry si jednoduše pořídíte na tomto odkazu.

Autor fotografie: MiningAfrica

Přečtěte si také