Velký průzkum o bohatství. O jakém bydlení sníme a komu bychom o miliardové výhře řekli (II. díl)

Pokud bychom vyhráli miliardovou částku v loterii, o svém štěstí bychom řekli jen nejbližším. Dost sázejících by ale obří částku zamlčelo i před dlouholetými partnery.

Přečtěte si také: Souboj generací X, Y, Z: jak by naložili s miliardovou výhrou v loterii? (I.díl)


I to prozradil náš exkluzivní evropský průzkum, který jsme realizovali u příležitosti druhého losování Eurojackpotu v jednom týdnu. A nejspíš vás překvapí, jak si bydlení snů představují Slováci.
 

Do představy o bohatství vstoupila ekologie a racionální přístup

Jak si v dnešní době představují lidé drahou nemovitost? Téma ekologie a udržitelnosti se promítlo i do představ o bohatství. Italové, Němci i Finové si luxusní dům představují jako energeticky úsporné bydlení obklopené zelení.

Na Slovensku šli ještě dál a místo okázalého luxusu lidé sní o vlastní salaši s ovcemi. Na rozdíl od konce minulého století, kdy symbolem bohatství byla vlastní jachta či letadlo, je nyní za skvělý život považováno bydlení v souladu s přírodou. 

Respondenti přemýšleli o výhře také jako o prostředku k dosažení lepšího vzdělání a zdraví. Pro některé Finy jsou snem preventivní zdravotnické zákroky, jako je například zmrazení vajíček v genetické laboratoři. V Německu by si za vyhrané peníze dopřáli studium na prestižních univerzitách, na kterých se platí vysoké školné.
 

Život v utajení

Věřte, nebo ne, ale není úplně vyloučeno, že ve vašem sousedství žije skrytý miliardář. Lidé napříč Evropu se totiž shodují, že by o své výhře v loterii pravděpodobně řekli maximálně nejbližší rodině, jako je manžel, manželka, životní partner, rodiče a potomci.

Perličkou je informace, že se najdou i lidé, kteří by výhru tajili i před svými dlouholetými partnery. Tajnůstkařili by zejména muži jen s výjimkou Finska, kde by si pro sebe častěji nechaly tajemství o výhře ženy.
 

Eurojackpot: Dvě šance stát se miliardářem v jednom týdnu

Eurojackpot je nejrozšířenější loterií v Evropě, která vznikla ve Finsku, a nyní se hraje v osmnácti zemích. Od října 2014 také v České republice, kde padla dosud rekordní výhra Eurojackpotu: 2,5 miliardy korun.  V roce 2019 pak v Sazce padla nejvyšší výhra v českém on-line sázení, a to ve výši 1,4 miliardy korun. 

Eurojackpot si nově kromě pátku můžete vsadit i v úterý. A právě dnes máte úplně poslední šanci zapojit se do hry o 10 Land Roverů Defenderů. Luxusní SUV s cenou 2,2 milionu korun jsou navíc určeny jen pro české sázející s plným tiketem včetně Extra 6, a tak je šance na výhru opravdu vysoká. A pokud budete mít dneska večer štěstí, kromě Defenderu můžete trefit i částku 1,021 miliardy korun.

Tiket Eurojackpotu seženete na mnoha tisících prodejnách po celé ČR s terminálem Sazky anebo z pohodlí svého domova. Klikněte si pro svoji vstupenku do slosování na tento odkaz.

*Průzkum pro společnost SAZKA provedla agentura Ipsos. Do mezinárodního dotazníkového šetření byly zahrnuty vybrané země, ve kterých se hraje Eurojackpot – Česká republika, Slovensko, Itálie, Finsko a Německo. Z každé země odpovídalo 500 respondentů, muži i ženy ve věku od 18–65+ let.

Přečtěte si také