Večeře za pár korun i desítky tisíc. Kam chodí jíst slavní a bohatí

Módní vlny v jídle se neustále mění, jednou je nejzdravější tvaroh, pak vejce, a pak se ukáže, že váš život bez chia semínek není plnohodnotný. Trendy v superpotravinách se mění stejně rychle jako restaurace, kam chodí jíst slavní a bohatí. Některé ale patří mezi stálice, a pokud se tam vydáte, rozhodně nemusíte mít na sobě sako na míru, abyste si pochutnali.

Mamo Michellangelo na Azurovém pobřeží

Mamo_600x400.jpg

V tomhle jeskynním interiéru se můžete potkat s Bradem Pittem, Rihannou, Morganem Freemanem, Justinem Timberlakem, Georgem Clooneym nebo Mickem Jaggerem. Výčet hvězd, které sem chodí jíst, rozhodně nekončí, jen by se sem jejich seznam ani nevešel. Obzvlášť během festivalu v Cannes si v téhle roztomilé italské restauraci bez rezervace nesednete.
 

Přečtěte si také: Musel jsem si dát panáka, říká výherce skoro 24 milionů ze Sportky


Až si budete objednávat pizzu nebo rizoto od vyhlášeného šéfkuchaře během svých toulek po Azurovém pobřeží, rozhodně neutratíte peníze vyšetřené na jídlo pro celou rodinu na měsíc. Pizza Margherita je k mání už za 16 eur, těstoviny pořídíte kolem 20 eur, maso mezi 30 – 40 eury.
 

ABC Kitchen v New Yorku

ABC-Kichen_600x400.jpg

Podle bulvárních magazínů je tahle restaurace hvězdami doslova nacpaná. Šéfkuchař se zaměřuje jen na lokální suroviny a zastává koncept jídla z farmy rovnou na stůl. Celkově je to místo s velkou filozofií udržitelného rozvoje. Potkat tu můžete Katy Perry, Meg Ryan nebo Kayne Westa.

Potěšit vás může něco dietního, třeba toustík s krabem nebo vegetarinánský burger v celozrnném pita chlebu, ale nechybí ani kus masa, pizzy, těstovin nebo ryb. Jídla tu stojí kolem 20 dolarů za jeden chod. Až budete mít cestu do New Yorku, staňte se na chvíli slavnými a bohatými a stavte se.
 

Cheesburger Baby v Miami

cheesburger-baby_600x400.jpg

Teplo, slunce, pláže a proslavený Ocean Drive, který je obehnaný jednou luxusní restaurací za druhou. Opravdová perla se ale neskrývá pod křišťálovými lustry. Místní tomuto bistru říkají Královna South Beach. Majitelka restaurace začínala se dvěma food trucky, ale její burgery s perfektním hovězím a domácí houstičkou dobily Miami a otevřela si své bistro.

Dneska tam vítá hosty jako Beyoncé nebo Jay-Zho. Když tam byl naposledy Busta Rhymes, chtěl se svojí partičkou předběhnout frontu se slovy: „My jsme velice důležití lidé…” Evidentně ne zas tak důležití, protože si na burgery museli počkat stejně jako ostatní pěkně ve frontě. Pokud nechcete dopadnout jako Busta, můžete si burger objednat online.
 

Cipriani London v Londýně

C-London_600x400.JPG

Kolem tohoto místa stojí neustále nějací paparazzi, takže až vyhrajete Eurojackpot a půjdete sem na něco k jídlu, buďte obezřetní, ať se nezařadíte v místním plátku mezi světové celebrity jako David Beckham nebo Simon Cowell. Jen pozor, v šortkách ani outdoorových kalhotách vás sem rozhodně nepustí.

Objednat si můžete třeba jen kávičku a dortík, které jsou tu absolutně vyhlášené. Nebo si dáte rovnou degustační meníčko, kde nechybí tataráček, ravioli a všelijaké těstoviny a rizota. Zapít to můžete slavným italským koktejlem Bellini, který vás nadchne kombinací perlivého vína a čerstvého džusu.
 

Spotted Pig v New Yorku

Spotted-pig_600x400.jpg

Naše toulky zakončíme v restauraci, která nedávno získala michellinskou hvězdu. Je to malé, roztomilé, skromné místo, kam se vejde jen pár stolů, a ani obrat podniku není nikterak závratný. Spolumajeiteli jsou Bono a Jay-Z a vládne tu ruka slavné britské šéfkuchařky April Bloomfieldové.

Rezervace tu neberou, takže si můžete přisednout k Jude Lawovi, Courtney Love nebo LeBron Jamesovi, pokud budete mít kliku a vůbec si sednete. K ochutnání tady jsou samé lákavé dobroty, jen tak na ukázku například grilovaný mečoun, ústřice, jehněčí kotletky nebo vyzrále steaky.
 

Užijte si gastronomický výlet ve stylu celebrit

Zdá se vám to daleko? Tak si vsaďte Eurojackpot, skočte do první třídy nejbližšího letadla a kromě města, co nikdy nespí, si užijte i vybrané lahůdky. V jackpotu je zrovna 1,042 korun, takže vám zbude dost i na špičkový hotel a mnohahodinové nákupy.

A když budete mít štěstí, vyhrát můžete také Land Rover Discovery, což je cena jen a pouze pro české hráče. Vsaďte si online na tomto odkazu.

Autoři fotografií: Mae Mu, Unsplash, archivy restaurací.

Přečtěte si také