Tři tygři, Dramox, Film naživo. Česká kultura z pohodlí vašeho domova (I. díl)

Pandemie koronaviru stopla téměř všechny aktivity, na které jsme byli dřív zvyklí, jsou ale oblasti, které se v uzávěrách naopak velmi slibně rozjely. Řeč je o celé řadě divadelních, hudebních nebo filmových projektů, kde si nejen, že můžete užít stovky hodin zábavy v češtině, ale ještě pomoci naší kulturní scéně.

Přečtěte si také: Pošlete kabely do propadliště dějin. Tady jsou nejlepší bezdrátová sluchátka


V prvním díle vám přinášíme naše oblíbence z oblasti divadla a hudby. Příště se můžete těšit na film a muzea.
 

V obýváku s Trojanem i Pazderkovou

Co: Dramox
Web: dramox.cz
Cena: od 249 Kč měsíčně


Jak na divadlo v době lockdownů našli recept tvůrci portálu Dramox. Nejen, že vypadá, jako by Netflixu z oka vypadl a je tak uživatelsky opravdu přátelský. Hlavní věc je ale obsah, jenž má Dramox excelentní. Spolupracuje s několika desítkami divadel, mezi nimiž nechybí třeba Dejvické, Pod Palmovkou, Na Jizerce, Petra Bezruče, Husa na provázku nebo Slovenské národní divadlo.
 

Tři tygři v online divadle

Co: Mír Play
Web: mirplay.cz
Cena: od 75 Kč měsíčně


Uzavření divadel řešili také v Ostravě v soukromém divadle Mír, domovské scéně oblíbené čtveřice Tři tygři. Jak splatit úvěry, ale i každodenní provoz divadla bez možnosti prodávat vstupenky, tu vyřešili originálně - začali natáčet improvizační show, skeče, grotesky a parodie. Videa pak umisťovali na YouTube a lidé jim přes QR kód mohli posílat dobrovolné příspěvky. Díky tomu nejen přežili, jejich sláva se ale roznesla po celé republice. Nejpopulárnější video má přes 2,5 milionu shlédnutí a spolek za svoji online tvorbu také vyhrál Křišťálovou lupu. Sledovat jejich videa bez reklam a s řadou bonusů můžete nyní na webu Mír Play, kde stojí předplatné od 75 Kč měsíčně. Hlavní ale je, že touto cestou se Divadlo Mír nemusí o peníze dělit s nikým dalším, připadne jim celá částka.
 

Divadlo i koncerty s přidanou hodnotou

Co: Film Naživo
Web: filmnazivo.cz
Cena: od 150 Kč


Krátce po prvním uzavření divadel se v hlavě režiséra Viktora Tauše začal rodit nápad na podporu českých umělců. Výsledkem je projekt Film naživo, kdy se na oblíbená představení můžete podívat ve speciální podobě, třeba v originálních kulisách. Projekt byl původně určen pro kina, teď se ale na celkem 59 představení lze podívat na internetu. V nabídce nechybí Cirk La Putyka, Jatka78, Amerikánky, Divadlo Minor, Na Zábradlí nebo Letí, ale ani Bára Poláková nebo Lenka Dusilová. Cena je 150 Kč za představení anebo 600 Kč za celý obsah s tím, že polovina jde samotným tvůrcům.
 

Koncerty i přednášky

Co: Kultura Online na GoOut
Web: goout.net
Cena: dle jednotlivých představení


Známý prodejce vstupenek GoOut v dobách lockdownu přišel se záložkou Kultura online. Díky ní se podíváte na koncerty oblíbených muzikantů, k mání jsou ale také přednášky a kurzy. V nabídce jsou nyní třeba Tata Bojs, virtuální festival Rock For People, ale i zkušenosti Niny Špitálníkové ze studia v Severní Korei či přednáška Jak na sociální sítě.
 

Sledujte muziku i divadlo doma i v autobuse

Všechny čtyři služby, které jsme vám dnes představili, si můžete užívat ať už z pohodlí domova, anebo si jimi krátit čas třeba na cestách. K tomu jsou ale potřeba rychlá mobilní data. Přesně to nabízí SAZKAmobil s mnoha výhodnými balíčky dat, ale i opravdu rychlým mobilním internetem. Jako jeden z mála virtuálů neomezuje SAZKAmobil rychlost datového připojení, a tak si můžete užít surfování na internetu rychlostí až 150 Mb/s.

Mobilní data jako dárek navíc nyní dostávají také noví zákazníci. Stačí si koupit SIM kartu, aktivovat ji do 7 dní a získáte 1 GB mobilního internetu. Jak na to, zjistíte na tomto odkazu.

Novou SIM kartu navíc seženete doslova na každém rohu v prodejnách s terminálem Sazky nebo přes internet. Při online nákupu ji obdržíte do třech dnů a poštovné je zdarma. Objednávejte na tomto odkazu

Přečtěte si také