Těžko se mu dýchalo, nemohl spát. Pocity muže, kterému se doslova změnil život

Málokdo vstává v sobotu před šestou hodinou ráno. Snad jen člověk, který je tak zvyklý fungovat celý týden, budí ho děti nebo trpí nespavostí. Tvrdě pracující truhlář Ryan patří do první skupiny zmiňovaných. Většinou byste u něj našli spíš papírový tiket, ale během karantény si Ryan nechtěl nechat losování ujít a vsadil si online. 

Přečtěte si také: Mladická nerozvážnost. Koupil tiket a nezkontroloval ho, stovky milionů málem propadly


Přesně v šest hodin ráno jednu sobotu před pár týdny seděl u počítače a probíral se emailovými zprávami. Když otevřel emailovou schránku, tučně na něj svítila zpráva: „Novinky o vaší sázce.“
 

Myslel si, že vyhrál 2 libry

Ryan se podivil, email otevřel a na první pohled se mu zdálo, že vyhrál 2 libry. Pokud hrajete online, tak samozřejmě přichází notifikace úplně o každé výhře. Ryan si pak znovu podrobně prošel svůj hráčský účet a zjistil, že na dalším řádku mu seděla zbylá čísla, což bylo klíčové k výhře jackpotu.

Částka, kterou na počítači viděl, měla celkem osm nul. Obrazně řečeno, ve skutečnosti částka vypadala následovně: 58,366,487,50, v českých korunách by to bylo přesně: 1 733 484 678,75. Ne jednomu by se z takové sumy zatočila hlava, i osmatřicetiletý Ryan prý málem přepadl z postele na zem.

„Seděl jsem na kraji postele a nemohl jsem přijít na to, co se to děje. Nevěřil jsem tomu, co vidím. Klik v emailu mě odvedl do hráčského účtu, kde svítila výhra se spoustou čísel. Prvním mrknutím oka jsem si říkal, že by to mohlo být v milionech, ale bylo to tolik čísel, až se mi zatočila hlava. Potřeboval jsem s někým mluvit.“
 

Jako první volal rodičům

A tak se rozhodl zavolat svým rodičům. Ovšem stále byla sobota, šest hodin ráno a oni byli z telefonátu vyděšení, jestli se něco nestalo a jestli si například Ryan nezabouchl dveře, což se mu prý už dříve stalo.

Ryan byl samozřejmě v hlubokém šoku, když si uvědomili, o jaké sumě je vlastně řeč. Perné okamžiky prožila i jeho maminka, táta prý novinku přijal docela v poklidu a šel vyndat před dům popelnice. Radostné zprávy si rodiče ale nenechali pro sebe a fakt, že se Ryan stal multimilionářem, se šířil snad rychlostí světla. Do večera už to věděla úplně celá rodina a spousta přátel.

„Myslím, že každý člověk, kterého jsem kdy znal, se to musel dozvědět. Přišlo mi tolik zpráv a SMS dokonce i od lidí, které jsem neviděl roky. Všichni mi přáli jen to nejlepší,“ vypráví šťastný truhlář, který zřejmě své řemeslo pověsí na hřebíček, pokud se ovšem nerozhodně dílnu rozšířit.
 

Dům, auto a drink s kamarády

Dobré zprávy se šíří rychle a Ryan se dlouho nemohl z návalu překvapení a náhlého extrémního obratu jeho finanční situace vzpamatovat. „Byl to dlouhý víkend, nemohl jsem vůbec spát, tlouklo mi srdce, tep mi lítal, nemohl jsem se zastavit a neustále mi myšlenky lítaly tam a zpátky, když jsem se snažil všechno utřídit a pochopit,“ dodává multimilionář, který se svým štěstím a bohatstvím rád pochlubil a vůbec mu nevadilo, že už je nejslavnějším boháčem široko daleko. Naopak se moc těšil, až bude moct pozvat přátele na pořádný drink.

Muž, který už pět let neřídil auto, protože si ho zkrátka nemohl dovolit, si teď jednoznačně jedno koupí. Jak sám řekl, nechce nic extravagantního ani žádný sportovní vůz. Uvidíte ho spíš v komfortním voze, který bude sedět jeho nátuře a bude dobře sloužit jemu i na odvoz jeho jedenáctileté dcery.

Ryan se nemůže dočkat, až vymění svůj jednopokojový byt za pořádný dům. Do budoucna zvažuje, že si nějaký i postaví, ale než se k takovému projektu odhodlá, vybere si z nemovitostí, které trh už nabízí.

„Nic extra ode mě nečekejte, jestli postavím dům, nebude mít ani bazén. Vždyť ten tady v Manchesteru nepotřebujete, je tu přeci víc chladno než horko,“ uzavírá s potutelným úsměvem své vyprávění muž, kterému se otočil ze dne na den svět vzhůru nohama. On ale přesto zatím zůstává nohama na zemi.

Život naruby vám můžou obrátit i loterie, které se hrají v Česku. Třeba po dnešním slosování Sportky se můžete stát majiteli částky 89,4 milionu korun. Online tiket pořídíte na tomto odkazu.

Přečtěte si také