Startuje další ročník Sazka Olympijského víceboje, zapojte své děti i vy

Sazka Olympijský víceboj je projekt dostupný pro všechny základní školy, které se mohou s dětmi jednoduše zapojit v hodinách tělesné výchovy. Pro první stupeň základní školy se skvěle hodí Olympijský diplom, kde není cílem soutěžit o nejlepší výkony. 

Přečtěte si také: Sazka podporuje dětský sport! Dětem z domovů darovala kola, sportovním klubům přispěla stovky tisíc


Olympijský diplom najde u každého žáka jeho přednosti a dle toho mu doporučí sporty, pro které má talent. Analýza nemá za úkol najít jen šikovné sportovce, ale ukázat, že sport je tu pro každého. Hlavně dětem na druhém stupni je určen soutěžní Odznak všestrannosti. Záleží však na každém učiteli, který program si vybere, nebo jestli se rozhodne děti zapojit do obou částí Sazka Olympijského víceboje. 
 

Projekt plný zábavy


Na začátku září se konalo republikové finále Odznaku všestrannosti, což je právě ta soutěžní část projektu. Na atletickém stadionu VUT v Brně se v 73 družstvech sešlo 584 sportujících dětí. Finále již posedmé vyhráli žáci Základní školy Oskol Kroměříž, všichni účastníci si ale užili nespočet zážitků a podali skvělé sportovní výkony. 

Výkony mladých sportovců ze základních škol z celé republiky sledovali i čeští olympionici. „Je krásné pozorovat děti, jak se i přes problémy spojené s pandemií vracejí ke sportu, a hlavně se jím baví,“ říká bronzová medailistka z Atlanty 1996 Šárka Kašpárková, která je i ambasadorkou projektu Sazka Olympijský víceboj.
 

Finále zahájil Alexander Choupenitch


Republikové finále Odznaku všestrannosti zahájil bronzový medailista z her v Tokiu, šermíř Alexander Choupenitch. Úspěšný fleretista byl následně v obklopení nadějných sportovců, kteří se s hrdinou poslední olympiády vyfotili. „Mám rád atletiku, ale když jsem viděl Alexe šermovat, tak přemýšlím, že bych to taky zkusil,“ usmíval se malý Michal, reprezentující Jihočeský kraj.

Patronem dvanáctého Republikové finále Odznaku všestrannosti Sazka olympijského víceboje pak byl Jan Kůrka. Od zlatého střelce z her v Mexiku 1968 dostal nejlepší tým stříbrné pamětní medaile od České mincovny, na nichž byl právě Kůrka vyobrazen. Spolu s Janem Kůrkou předávali dětem pamětní medaile i generální ředitel Sazky Aleš Veselý, medailová lyžařka Šárka Strachová a medailová atletka Šárka Kašpárková. 

Republikové finále se skládá z deseti disciplín, jež musejí týmy absolvovat ve dvou dnech. Jde například o běh na 1 000 metrů, dribling s basketbalovým míčem, skok do dálky nebo hod kriketovým míčkem. 


Finální pořadí:

1. ZŠ Oskol Kroměříž, Mánesova
2. ZŠ Šumperk, Sluneční
3. ZŠ Náchod, Komenského

Více informací o Sazka Olympijském víceboji najdete na tomto odkazu.

Přečtěte si také