obrázek plovoucího banneru Zlatého kola
Zlaté kolo
Máte 0 z 10 Zlaťáků
Spočítala Mega v ruce, jede na Mauricius
Dovolenou opravdového milionáře na Mauriciu a luxusní víkend v milionářském stylu v Paříži nebo v Římě. Takové rozmazlování čeká dva výherce, kteří si na vlastní zápěstí vyzkoušeli, jaké to je přepočítat bankovku po bankovce, letos zatím nejvyšší výhru ve Sportce 109 235 256 Kč. Přepočítávali sice jen elektronicky v onlinové hře Sazky Mega v ruce, připraveny pro ně ale byly doplňkové soutěžní otázky, které je mohly v počítání peněz přibrzdit.

Přepočítali Mega v ruce, jedou na milionářskou dovolenou  

Přes 109 milionů korun nejrychleji spočítala vysokoškolačka Monika Šubertová z Prahy, které se to povedlo za 9 hodin, 35 minut a 44 sekund. Lákala jí hlavní cena pro výherce – luxusní dovolená za více než 133 000 korun na pohádkovém Mauriciu od CK Fischer. Strategii hry si proto nejdřív pořádně naplánovala: „Dávala jsem si pauzu po čtyřech, pěti hodinách. Pití jsem musela zvládnout brčkem, a když byl hlad, tak jsem jednou rukou mačkala klávesy a druhou rychle jedla,“ popisuje svůj zápal pro hru výherkyně Monika.

 

„Chtěli jsme, aby si každý vyzkoušel na vlastní kůži, jaké to je, přepočítat takhle obrovskou částku. Z našich výzkumů totiž vyšlo, že částka nad 100 milionů je pro případné výherce těžko uchopitelná. Ale Superjackpot Sportky se aktuálně pohybuje nad 100 miliony, takže výhra je to víc než reálná,“ říká Eva Štípková, manažerka digitálního marketingu Sazky.

 

Do hry Mega v ruce se zaregistrovalo přes 21 000 hráčů, jen 213 jich ale dopočítalo celou částku až do konce. Mezi ně patřil i Victor Haetchi, který svým časem 10 hodin, 1 minuta a 31 sekund získal druhou cenu v podobě milionářského eurovíkendu. „Druhé místo je vždycky trochu nepříjemné. Člověk soutěží proto, aby vyhrál. Já hodně sportuji a jsem zvyklý být první. Tady mě ale od prvního místa dělilo 20 minut a to už se zvládnout nedalo,“ vypráví Victor, který se po dokončení hry nejvíc těšil na to, až se pořádně vyspí. „Asi minutu jsem vydržel klikat jen jednou rukou, víc se nedalo. Během té minuty jsem musel stihnout rychle sníst nějaké cereálie a napít se. Člověk to musí vydržet,“ říká s úsměvem na rtech Victor, který se těší na romantický víkend s přítelkyní v Římě nebo Paříži.

 

Všichni hráči dohromady strávili počítáním milionů ve hře Mega v ruce celkem 83 týdnů, 4 dny, 4 hodiny, 50 minut a 21 sekund a za tu dobu jim prošlo jejich virtuálníma rukama téměř 58 miliard. Gratulujeme výhercům a pokud byste si ještě chtěli vyzkoušet, jak je počítání milionů namáhavé, máte na www.megavruce.cz stále možnost, i když už pouze mimo soutěž.

Přečtěte si také