Skuteční výherci prozradili, jaké to je vyhrát mnohamilionový jackpot. Co by poradili ostatním?

Přijít si ze dne na den na desítky či stovky milionů korun může s člověkem opravdu zamávat. Není se tedy čemu divit, že to někteří neunesou a jejich příběhy nekončí příliš šťastně. To ovšem není případ několika výherců z Velké Británie, kteří před časem prozradili, jak se jejich život obrátil k lepšímu.

Přečtěte si také: Online sázka Eurojackpotu přinesla uklízečce 2,27 miliardy


V roce 2017 podalo šest zaměstnankyň nemocnice v britském Walesu výpověď poté, co společně vyhrály přes osm set milionů korun. I dva roky od šťastné události dvě z nich v jednom rozhovoru prozradily, že svému štěstí stále nemohou uvěřit.
 

Zůstaňte nohama na zemi

„Tehdy jsme se všechny objaly, začaly radostí skákat a navzájem se ptaly, jestli je to vůbec skutečné,“ vzpomínala Sian Jonesová. „Po výhře jsem manželovi řekla, že od téhle chvíle spí s milionářkou,“ doplnila ji Julie Amphlettová.

Obě ženy si za výhru koupily nový dům a rozdělily se s příbuznými, vždy však chtěly stát nohama pevně na zemi. Proto stále chodí nakupovat do stejného obchodu, nijak neměnily ani své koníčky nebo způsob života a jedinou velkou změnou v jejich životě bylo ukončení pracovního poměru. Tento krok si pochvaluje hlavně Julie, která pracovala už od svých šestnácti let, a předčasného důchodu si tak naplno užívá.
 

Nikam nechvátejte

Nigel Willetts v roce 2014 trefil přes 30 milionů korun. „Jakmile vyhrajete takové peníze, lidé čekají, že se nějakým způsobem změníte. A přestože se můj život změnil, už na začátku jsem si předsevzal, že já osobně zůstanu stejným člověkem jako dřív.“

Šťastlivec si pořídil nové auto, část peněz věnoval svým příbuzným a vyrazil na dovolenou do Thajska, Mexika a na Floridu. Nejvíce peněz však věnoval svému vytouženému podnikání a otevřel si trampolínová centra ve městech Swansea a Cardiff.

Největší změnu přitom pozoroval hlavně ve zvýšeném zájmu ze strany žen i různých podvodníků. „Nejlepší rada, jakou mohu novým výhercům dát, je aby nechvátali. Aby si taky dali pozor na lidi, co se v jejich životě krátce po výhře objeví, protože pár jich určitě bude. A aby si prostudovali si příběhy a zkušenosti předchozích výherců a mohli se poučit z jejich případných chyb.“
 

Vsaďte si ještě dnes

Nedaří se jen sázejícím v Británii, ale i těm našim. Minulou středu jeden šťastlivec trefil 53,6 milionu korun, a když si vsadíte na dnešní slosování Eurojackpot, už večer se můžete radovat z částky 536 milionů korun. Klikněte si pro svůj tiket na tento odkaz.

Přejeme hodně štěstí!

Přečtěte si také