Sazka se stává generálním partnerem profesionálního teamu BRUTE
Sazka jako nejznámější provozovatel loterií v Česku na začátku roku vstoupila do generálního partnerství s jediným ryze sportovním deníkem Sport a jeho online divizí iSport.cz. Začala také spolupořádat novou esportovou ligu Sazka eLEAGUE, která se s 2,5 miliony korun v prize money stala okamžitě největší ligou v historii Česka a Slovenska.

Přečtěte si také: Nejlíp zúročené peníze života! Tiket Sportky za 120 Kč přihrál Češce přes 50 milionů


„Čím nás Team BRUTE zaujal? Je to ryze český tým ale s nemalými mezinárodními ambicemi, důrazem na profesionální přístup, výchovu, rozvoj hráčů a nejširším zastoupením z tuzemských organizací v ESEA – nejhranější sérii lig v Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO),“ zdůvodňuje spolupráci produktový manažer esportu v Sazce Viktor Pecha. „Kdybych to měl přirovnat k fotbalu, tak jde o český tým, hrající evropské poháry a zároveň i nejprestižnější českou soutěž v esportu Sazka eLEAGUE.“
 

Sazka potvrzuje pozici předního poskytovatele zábavy

Jak Sazka, tak i Brute věří, že férové a disciplinované hraní her může být součástí zdravého životního stylu, což je dalším průnikem v hodnotách obou partnerů. Sazka se s projekty, jako jsou Sport v okolí nebo Olympijský víceboj, snaží rozhýbat děti po celé České republice a pro nesportovce z řad dospělých nedávno představila projekt Silnější pro život. Vstup do oblasti esportu byl tak jen dalším logickým krokem společnosti v rámci její pozice předního zprostředkovatele zábavy u nás.

Vysoké ambice v partnerství Sazky s BRUTE nechybí, jak doplňuje CEO teamu Tomáš Müller: „V Team BRUTE jsme si dali za cíl profesionalizovat esport v České republice a probojovat se mezi nejlepší týmy Evropy. Společně se Sazkou se nyní zaměříme na náš hlavní tým ve hře Counter-Strike: Global Offensive, což je jeden z nejoblíbenějších esportových titulů současnosti,“ říká Tomáš Müller.

„Jen díky našemu partnerství můžeme hráčům poskytnout profesionální zázemí na evropské úrovni stejně jako budovat BRUTE Academy. Ta se zaměřuje na mladé esportové talenty, které učí, že je pro úspěch v esportu důležitý nejen trénink, zdravý životní styl, pokora i zvládání emocí,“ dodává generální ředitel BRUTE.
 

Druhý ligový split již ode dneška

Nový CS:GO Team BRUTE se v rámci Sazka eLEAGUE představí již 23. srpna, kdy začíná druhý ligový split, a bude bojovat o historicky nejvyšší prize pool – vítěz si odnese 500.000 Kč. Osvědčený Dota 2 tým pak v Sazka eLEAGUE startuje již dnes, tedy 22. srpna. Juniorský Team BRUTE Academy pak bude nadále sbírat zkušenosti v otevřené lize SAZKA OPEN, která začíná již v následujícím týdnu po startu první ligy.

Team BRUTE byl založen v roce 2017 dvěma přáteli coby amatérská esportová organizace. Jediný tým se zpočátku zaměřil na League of Legends, kde se už v roce 2019 probojoval do finále nejvyšší české ligy. Plná profesionalizace přišla v roce 2020 s tím, že dnes BRUTE soutěží ve hrách CS:GO, League of Legends, Dota 2, PUBG, PUBG Mobile, Brawl Stars a FIFA.

Mezi největší úspěchy patří playoff prestižní evropské soutěže ESEA Advanced, kam se BRUTE kvalifikoval coby jediný český klub, ale také loňské vítězství v COOL Lize či druhé místo v ESL National CZ/SK. Mezi další aktivity týmu patří pořádání turnajů Esports RDY, kde se proti sobě staví přední české kluby a zahraniční konkurence.

Sazka eLEAGUE vznikla na počátku letošního roku a s prizepoolem 2,5 milionu korun jde o největší česko-slovenskou esportovou ligu. Ve spolupráci se společností Sazka ji pořádají deník Sport a online magazín iSport.cz. Soutěží se za podpory předního světového vydavatele Valve ve hrách Dota 2 a CS:GO. Generálním a titulárním partnerem je společnost Sazka, hlavními partnery jsou CZC.cz, HP Omen, Samsung Odyssea, Grunex a iSport.cz, který ligu mediálně pokrývá v koordinaci s dalšími tituly mediálního domu Czech News Center.

Všechny ligové zápasy jsou streamované na Twitchi na tomto odkazu a také na Facebooku na ligovém profilu, jehož odkaz je k dispozici zase tady.

Přečtěte si také