SAZKA reportér: Hodinář Radovan sází ve Sportce čísla, která mu nadiktovala dcera

S panem Šimečkem jsme se potkali v jeho hodinářství a zlatnictví, které stojí na náměstí v Poděbradech hned naproti zámku. Jak nám během milého rozhovoru prozradil, na své práci má nejradši opravy starých, poctivých hodin a hodinek.

Přečtěte si také: 23 milionů ze Sportky pomůže s pohádkovým bydlením na Vysočině


Radovana Šimečka k hodinařině přivedli jeho rodiče. „Když jsem byl malý, často jsem lepil letadélka. Rodiče si všimli, že jsem i v jiných ohledech dost trpělivý, tak mi říkali, že by se mi mohla líbit hodinařina. A nepletli se, svoji práci bych za nic nevyměnil,” usmívá se poděbradský podnikatel.
 

Nejradši opravuje starožitné hodiny

Kromě prodeje hodin, hodinek a zlata se také často věnuje opravám. „Na mé práci mě nejvíc baví opravy starožitností. Když se podívám dovnitř takových hodinek, je na nich vidět poctivá práce, se kterou se vyráběly. Hlavním kritériem tehdy bylo, aby vydržely sto let, ne jen chvilku,” podotýká muž.

Mezi jeho zákazníky jsou nejpopulárnější hodinky-automaty, které se natahují jen tím, že je jejich majitel nosí na ruce. Oblíbené jsou ale také modely určené na sport a v poslední době je také zájem o milánské tahy.
 

Volno rád tráví při sportu

inp_600x400.jpg

Pokud není zrovna pan Radovan v dílně nebo obchodě, nejradši vyráží na výlety na horském kole, v zimě pak lyžuje a celý rok rád plave. A sem tam si také vsadí Sportku. „Když nemám moc času, beru náhodný tip, většinou ale tiket poctivě vyplňuji,” prozrazuje svoji strategii muž ze středních Čech. „Když volím vlastní čísla, jsou to ta, která mi před lety dala dcera. Nějak je vybrala a my teď věříme, že na ně trefíme miliony,” říká pan Radovan.

O tom, že to jednou vyjde, Radovan Šimeček nepochybuje. I proto, že přesně ví, co by s výhrou udělal. „Část bych určitě utratil za hodinky, zlato a stříbro, abych měl pro zákazníky ještě širší nabídku. Část bych ale také určitě použil na nějakou krásnou dovolenou,” zasní se hodinář.
 

Výhra zaplatí potápěčskou dovolenou

„Lákají mě norské hory i tamní fjordy a protože jsem se dříve potápěl, podíval bych se určitě i někam do tropů. Třeba na mexickém ostrově Cozumel jsou nádherné podmořské jeskyně a v jihovýchodní Asii je zase neskutečný podmořský život,” přidává na závěr dva potápěčské tipy hodinář Radovan Šimeček.

Cozumel toho ale může spoustu nabídnout i těm, kdo podmořský život nevyhledávají. Jde o jeden z nejméně osídlených ostrovů Mexika, a tak tu na návštěvníky čeká také neposkvrněná panenská příroda. A protože jsme si jisti, že si stejně jako pan Šimeček pořádný relax zasloužíte, klikněte na tento link a zajistěte si tiket na příští slosování Sportky.

Třeba už za pár dní budete rozmýšlet, jestli je pro vás daný hotel dost luxusní, nebo si můžete dovolit ještě o něco lepší. Držíme palce.

Přečtěte si také