Prodejte hračky, co máte na půdě, a staňte se boháčem

Hračky. Miliardový trh, který snad ani nezná hranic. Podle těch populárních vznikají dokonce filmy a samozřejmě to platí i naopak. Hollywoodští producenti neponechávají nic náhodě a s uvedením nového filmu se na trhu hned objeví hlavní hrdinové ve zmenšené podobě. Nemalé peníze ale můžete dostat i za hračky, které s filmových průmyslem nijak nesouvisejí.

Přečtěte si také: Desetitisíce se vám můžou válet ve skříni

Za kterou hračku byste byli ochotni zaplatit tisíce korun, byť by šlo o deseticentimetrovou figurku? A mohou to být nejenom hrdinové z Hvězdných válek. Populární jsou i Transformers, tedy roboti, kteří jsou schopní proměnit se v jakýkoli dopravní prostředek, nebo G.I.Joe, mezinárodní organizace, která potírá zločin po celém světě.
 

obr-optimus-prime-_600x500.jpg


Optimus Prime, to je hlavní postava ve světě Transformers a asi nejznámější hračka. Za tu původní z 80.let zaplatíte v přepočtu šest a půl tisíce korun, při výšce třináct centimetrů je to zhruba pětistovka za jeden její centimetr. 
 

obr-panenky-_600x500.jpg


Kam se ale tyto postavičky hrabou hračky na tradiční americké panenky. Pokud byste náhodou měli doma nějakou v originálním balení, můžete ji prodat až za čtyři tisíce dolarů, skoro devadesát tisíc korun. Co na tom, že panenky, které možná až příliš připomínají dítě, jsou pro někoho trochu strašidelné. 
 

obr-happy-meal-zdroj-therichest_600x500.jpg


Na závěr musíme zmínit ještě jeden fenomén současnosti, a to hračky prodávané jako součást jídla ve fastfoodech. Nápad na Happy Meal vynesl společnosti McDonald´s velké peníze. O jejich oblibě svědčí i fakt, že po celém světě vznikly kluby sběratelů těchto figurek. V přepočtu za víc než čtyři tisíce prodáte třeba sadu Disneyho postaviček. A to rozhodně není málo. 

Nemáte doma nic z výše uvedeného? Naštěstí je tu Sportka, díky které můžete vyhrát miliony. Nejbližší prodejnu, kde získáte tiket, najdete na naší interaktivní mapě na tomto odkazu.

Autoři fotografií: Flickr, The Richest, The Chosen Prime

Přečtěte si také