Pojďme pro sebe něco udělat. Buďme silnější pro život

Letošní rok nám přinesl mnoho prostoru k zamyšlení. Jak zůstat v pohodě, když hrozí, že se firma položí na lopatky? Jak se zbavit přebytečných kil, když jsme se naučili pohybovat jen autem a výtahem? Jak být v duševní rovnováze, když z našich vztahů zbyl jen internet? Jak tohle všechno změnit, aby to nebolelo?

Přečtěte si také: Životní klika! Díky Sportce se stal milionářem ještě před třicítkou


S jednou zásadní odpovědí na tyto akutní celospolečenské otázky přišel Český olympijský výbor, který díky podpoře Sazky připravil kampaň Silnější pro všechny. „Chceme se vrátit ke kořenům a k základním hodnotám zakladatele olympijského hnutí Pierra de Coubertina,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.
 

Dostatek pohybu i odpočinku

„Pohyb, odpočinek, přátelské vztahy, optimismus a otužování jsou důležité hodnoty pro schopnost lidského organismu odolávat stresu a bojovat proti vnějším vlivům či pro posílení vlastní imunity. Prevence zdraví je vždy levnější a smysluplnější než řešení následků,“ popisuje Jiří Kejval hlavní oblasti, na které se letní kampaň zaměřila.
 
Kampaň cílí na dospělé nesportovce, ale i na nesportující mladší generaci. Součástí jsou jak vtipné spoty, tak i rozhovory s respektovanými odborníky, kteří poradí, jak podporovat obranyschopnost organismu nebo jak se už konečně začít hýbat. Už teď si na stránkách Silnější pro život můžete pustit rozhovor s profesorem Janem Pirkem a profesorem Pavlem Pafkem.


Podívejte se na stránky Silnější pro život


„Jako hlavní partner českého sportu jsme velmi rádi, že můžeme podpořit kampaň Silnější pro život,“ komentovala zapojení Sazky do projektu Tereza Vyhnálková. „Vztahy, optimismus, pohyb, odpočinek a otužování si musí každý člověk dávkovat sám, což někdy bývá problém. Spousta lidí o tyto hodnoty zájem nemá a řadí se tím do rizikových skupin, které jsou k nákazám náchylnější. Vlastně všechny naše společné projekty s Českým olympijským výborem si kladou za cíl rozhýbat co nejvíce lidí. A dobře si uvědomujeme, že rozhýbat naprosté nesportovce je sice nejtěžší, ale pro společnost nejdůležitější,“ dodala Tereza Vyhnálková ze Sazky.


Hlavní hvězdou kampaně profesor Kolář


Inspirátorem a hlavní postavou kampaně je profesor Pavel Kolář, který se stal ikonou zdraví a zdravého životního stylu. „Současná západní civilizace nám ve srovnání s minulostí nabízí život v blahobytu a bezpečí. My jsme si na to zvykli a náš organizmus zpohodlněl, ztratil svou psychickou a tělesnou odolnost, kterou potřeboval v době nebezpečí nebo v době, kdy musel žít ve větším souladu s přírodou bez větší pomoci medicíny, říká Pavel Kolář.
 
„Generace doby blahobytu postupně ztrácí pokoru vůči možným rizikům a nebezpečím, ve svém způsobu života se vzdalují biologické přirozenosti. Organismus má své velmi silné vlastní léčebné síly, jen musí získat resilientní vlastnosti, aby tyto vlastní léčebné síly mohly působit. Dnešní generace ve zdravotních nebezpečích až příliš spoléhají na sílu zdravotního systému a všemocnost moderní lékařské vědy,“ konstatuje profesor Pavel Kolář.
 
Není třeba předvádět nadlidské výkony. Chodit do fitka ráno i večer, držet drastické diety, věřit jen józe nebo nikdy neokusit mámivé prostředí cukrárny. Jde o to dívat se na svět rozumně, s úctou, vážit si toho, co nám život nabízí. Jak na to, může pomoci i kampaň Silnější pro život. Pro návod klikněte na tento odkaz.

Přečtěte si také