Plníme sny! Karel Komárek, zakladatel KKCG, kam spadá i Sazka, dá Čínou odmítnutá piana českým dětem

Nejsou to jen hry společnosti Sazka, které plní Čechům a Češkám sny. Jeden velký dobrý skutek se nyní rozhodl udělat i Karel Komárek, zakladatel investiční skupiny KKCG, pod níž spadá také Sazka. Jeho rodinná nadace odkoupí piana od společnosti Petrof, které Čína odmítla po návštěvě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wanu.

Přečtěte si také: Porazíte olympijského vítěze? Otestujte svoji sportovní všestrannost


„Že klavíry koupíme, jsme se rozhodli hned, jak jsme se o problému dozvěděli. S manželkou jsme se domluvili, že je naše nadace obratem věnuje českým školám. Přáli bychom si, aby se těch 11 nástrojů stalo symbolem české hrdosti a soudržnosti,“ řekl Karel Komárek.
 

Česká piana do českých škol

Jak uvedla prezidentka a majitelka Petrofu Zuzana Ceralová Petrofová, šlo o jeden z vůbec nejrychlejších obchodů, které kdy uzavřela. „Jsme rádi, že se naše klavíry dostanou do českých škol. Mne osobně nejvíc překvapila rychlost a rozhodnost Karla Komárka, s jakou k tomuto neplánovanému obchodu přistoupil,“ prohlásila Ceralová Petrofová.

Hudební nástroje za víc než 5 milionů korun poputují k do českých škol nebo dalších zařízení, kde se vyučuje hudba. Kam přesně zamíří, rozhodne Rodinná nadace Karla Komárka. Více informací o kritériích výběru získají zájemci na stránkách rodinné nadace nebo na emailu info@komarekfoundation.org.
 

Sazka generálním partnerem Českého olympijského týmu

Pomáhat ostatním ale v krvi nemá jenom rodinná nadace zakladatele KKCG, příkladem jde i samotná Sazka. Ta je dlouhodobým generálním partnerem Českého olympijského týmu, a pomáhá tak s přípravou vrcholových českých sportovců.

Nejsou to ale jen profesionálové, které Sazka přivádí k pohybu. Dalším jejím velkým cílem je rozpohybovat děti a školáky. O to se stará projekt Sport v okolí, který mapuje jak sportovní kluby, tak i zajímavé závody nebo další události.
 

Změřte síly s olympioniky díky Odznaku všestrannosti

Rozhýbat děti, ale i dospělé má za cíl Odznak všestrannosti. Tady si své výkony můžete poměřit nejen se členy rodiny, přáteli nebo kolegy, ale také s bývalými i současnými olympioniky, mezi nimiž nechybí Roman Šebrle, Tomáš Verner, Denisa Rosolová nebo Jiří Prskavec.

Nejnovějším přírůstkem je projekt, spojený s kampaní s názvem Silnější pro život. Vznikl opět ve spojení s Českým olympijským výborem a jeho cílem je přivést ke zdravému životnímu stylu nesportovce. Záštitu nad ním převzali profesoři Pavel Pafko a Jan Pirk a více se dozvíte na tomto odkazu.


Zdroj: Rodinná nadace Karla Komárka, autor fotografie: Yassine El Mansouri, Elman Studio.

Přečtěte si také