Neusmívá se a nedívá se vám do očí. 6 signálů, které značí, že vás šéf nemá rád

Ze začátku si říkáte, že má asi jen špatnou náladu. Později začínáte tušit, že není všechno tak, jak by mělo být. Ostatně právě na vašem nadřízeném do značné míry záleží, jestli se v práci cítíte spokojeně.

Přečtěte si také: Tiket ukrytý v knihovně ho proměnil na milionáře. Výhru ze Sportky plánuje rozdat


Se šéfem nemusíte být zrovna nejlepší přátelé, kteří společně chodí do sauny. Korektní vztahy na pracovišti jsou ale opravdu důležité. Jak poznáte, že vás váš šéf zrovna nemusí?
 

Nedívá se vám do očí

V očích můžete číst jako ve slabikáři. Zračí se tam veškeré emoce. Takže pokud se váš šéf při rozhovoru nejraději dívá na květináč u dveří, může to být známka toho, že se snaží maskovat své negativní pocity. Zkrátka se bojí, že ho odhalíte, a proto se očnímu kontaktu raději vyhýbá.
 

Když jste v blízkosti, nikdy se neusmívá

Špatná nálada přepadne občas každého. Jenže o tom řeč není. Pokud se váš šéf nesměje ani těm nejlepším vtipům, když jste společně v místnosti, není něco v pořádku.
 

Vaše práce je pod rentgenem

Práci na důležitém projektu sleduje kolega, který má mnohem méně zkušeností než vy. Zodpovědnější práci nikdy nedostáváte za úkol. Dokonce i razítko si musíte půjčovat od Anči, protože vám ještě nebylo svěřeno. Neberte si to osobně, třeba chce šéf jen pořádně podrobit zkoušce nováčka. Ale pokud se jedná o dlouhodobý stav, tak si dejte pozor, aby takhle forma kontroly nevyústila v šikanu.   
 

Máte prsten neviditelnosti?

Právě čekáte na výtah, on jde po schodech. Že prý musí více sportovat. Když vyzvete kolegy na oběd, on najednou přestane mít hlad. Než aby za vámi došel do kanceláře, pošle email. Na chodníku pravidelně přechází na druhou stranu. V tramvaji dělá, že si zrovna čte. Pokud jsou podobné výhybky u šéfa pravidlem, dost pravděpodobně nejste „jeho člověk“.
 

Nezdraví vás

Dobrééé ráááno! Vyslovujete podruhé, a ještě více hlasitěji. NIC. Jasné znamení, že jste mu úplně, ale úplně lhostejní.
 

Žádná zpětná vazba

Feedback potřebuje v práci každý. Ať už je pozitivní, nebo negativní. Jedině tak se můžete rozvíjet a posouvat dopředu. Absence zpětné vazby ukazuje naprostý nezájem o vaši osobu i vaši práci. O pochvale si tak můžete nechat jen zdát.
 

Vyhrajte v Extra Rentě. A už v úterý hoďte šéfovi na stůl výpověď

Takže jaké je skóre? Pět-jedna pro šéfa? Nebudeme vám nic nalhávat. Jestli máte pocit, že vás šéf nemá rád, asi na tom něco bude. Zvlášť když se k vám chová jinak než k ostatním.

I když je vaše skóre možná vyšší než 5 : 1, možná není špatný nápad vsadit si dneska večer Extra Rentu, díky níž můžete trefit měsíční rentu 100 000 Kč na 20 let. Vstupenku do slosování získáte na tomto odkazu.

Přečtěte si také