Dodnes se musí občas štípnout, aby si uvědomila, že nežije ve snu

Šest žen, kolegyň z nemocnice se rozhodlo společně vsadit loterii Euromillions. K jejich údivu vyhrály 25,47 milionů liber, což je 742 milionů českých korun, tedy zhruba 124 milionů pro každou dámu. Tři roky po výhře se dvě výherkyně rozhodly vyprávět, jaký je život multimilionářek.

Přečtěte si také: Tiket Sportky ukrytý na tajném místě udělal ze seniora loterního milionáře


Šest dam v letech spolu pracovalo v kuchyni jedné nemocnice. Sázely společně v podstatě od chvíle, co spolu začaly pracovat, a svůj výherní tiket si málem nestihly podat. Na terminálu britské loterní společnosti ho zaregistrovaly úplně na poslední chvíli a riskly čísla, která jedna z kolegyň honem na místě vymyslela.
 

Volají si, aby si řekly, jak jsou bohaté

Jedna z žen měla těsně před svatbou a potřebovala začít šetřit, škrtala počty svatebních hostů a chtěla ze společného sázení odejít. A v tom to přišlo. Výhra, která šesti Britkám obrátila život vzhůru nohama. Dvě z nich - Julia Amphlettová a Sian Jonesová - se rozhodly promluvit o tom, co se s jejich životy stalo.

Hned po výhře v roce 2007 nevěřily svým očím ani uším. Stále dokola si mezi sebou volaly a říkaly si: „Víš, že jsi milionářka. Vlastně multimilionářka? Je na čase tomu uvěřit.“ A druhá odpověděla: „Ty jsi ale taky milionářka. Jsme opravdu bohaté.“

Sian (57) pracovala čtrnáct let jako supervizorka cateringu. Má dvě dcery a už je i babičkou. Hned po výhře neměla promyšleno, za co miliony plánuje utratit a čím si udělá radost. „První nákup u nás byl dům. Vlastně jsme kupovali hned dvě nemovitosti, jedna byla pro nás a jedna pro mou dceru,“ vypráví Sian, která si nemůže vynachválit svůj nový prostorný obývák se starožitným obložením krbu.
 

Před výhrou řešily, z čeho zaplatí vánoční dárky

S dcerou se těsně před výhrou bavila a obě musely konstatovat, že to má jejich rodina složité s placením složenek. Dokonce prý tehdy řešily, jestli finančně zvládnou Vánoce a nákup dárků. Po obří výhře ale bylo pochopitelně všechno úplně jinak.

„Ono upřímně, vyrovnat se s celou tou situací bylo docela složité. Zvyknout si na všechno, tak nějak si tu situaci osahat. Víte, když se ví, že vy máte miliony, potkáváte se s lidmi, kteří vás prosí o peníze,“ vypráví Sian a dodává, že je zrovna nedávno v kostele tamní kazatel prosil o příspěvek, když chodí na bohoslužby.

Jinak je Sian přesvědčená o tom, že se její život sice změnil, ale ona sama ne. „Stále chodím nakupovat do stejného obchodu, pořád piju vodu z kohoutku, dělám denně stejné věci jako dřív,“ končí své vyprávění zasloužilá důchodkyně, která výpověď z práce dala v podstatě okamžitě po inkasování peněz.
 

Jsou zajištěni až do konce života

Julie (53) pracovala jako asistentka cateringu celých 23 let. Má syna a po výhře si chtěla koupit snad úplně všechno novým domem počínaje a novými botami konče.  „Je skvělé, že jsme s manželem zajištěni do konce života. A můj syn vlastně taky,“ konstatuje Julia.

Jak výherkyně prozradila, i dnes se prý musí občas štípnout, aby si uvědomila, že to všechno není jen sen. „Já jsem stále stejná, není důvod, aby se ke mně lidé chovali nějak jinak, když já zůstávám sama sebou. Jsem člověk, který se nezměnil, akorát se posunul počet nul na mém kontě,“ dodala loterní multimilionářka.
 

Nezměnily je ani miliony

Pro výherkyně je prý skvělé, že jich je víc a mohou tedy spolu všechny pocity sdílet. Často si prý volají a ptají se navzájem, jestli jsou to stále ony a zda je peníze nikterak nezměnily.

Jak je vidět, i když člověk vyhraje spoustu peněz, může pořád zůstat nohama na zemi. O pořádný balík se bude hrát dneska večer ve Sportce, kde je právě 93,2 milionu korun. Jestli chcete zjistit, jestli by tolik peněz ani vás nezměnilo, je k tomu potřeba udělat první krok - zajistit si vstupenku do slosování.

Klikněte si pro tiket online na tento odkaz.

Autor úvodní fotografie: Daily Mail.

Přečtěte si také