Berušky, červená barva i sůl: Bizarní předměty i rituály, které sázkařům po světě přinesly miliony

Myslíte si, že rituály nosí štěstí? Mnozí loterijní výherci jsou o tom přesvědčeni a na ty své nedají dopustit. V Británii například věří, že jim peníze zajistí tancování. Z průzkumu jedné loterijní společnosti vyplývá, že trsání před koupí tiketu přineslo britským sázkařům v průměru 745 000 Kč, přičemž 7 % z nich si odneslo dokonce 3 miliony korun.

Přečtěte si také: Nevěříte na náhodu? Vsaďte si podle horoskopu! Tahle čísla vám přinesou štěstí!


Tanec přitom není jediný způsob, jakým se dá výhra do života přilákat. A Britové nejsou jediní, kdo v moc rituálů věří. Co jsou někteří sázkaři po světě připraveni pro zvýšení svých šancí udělat?
 

Ptačí pařátky a černé kočky

Na průměrně půl milionu korun si prý přišli sázející, kteří si několikrát poklepávali na různé části svého těla. Několikatisícové výhry pak získali ti, kdo první den v měsíci pronesli před vykročením z postele dvě slůvka: Bílý králík. Podobný efekt má vlastnění sošky slona, házení soli přes rameno nebo na zdi pověšená podkova.

Peníze nosí také tření nějakého oblíbeného talismanu, ptačí pařátek a sázení na šťastná čísla. V průzkumu si pěkná řádka výherců vychvalovala i to, že jim před koupí tiketu přešla přes cestu černá kočka.
 

Jak na Nový rok...

Jen málokoho nejspíš potěší, když se mu omylem podaří stoupnout do výkalu. Ve Francii to ale vidí trošičku jinak, hlavně pokud do něj vkročíte levou nohou. V takovém případě byste si měli co nejdříve vsadit.

Ve Španělsku na to jdou o něco hygieničtěji. Aby si do života přivolali více štěstí a peněz, o půlnoci na Silvestra sní dvanáct kuliček hroznového vína, každou za jeden nadcházející měsíc.
 

Jen červená to může být

V Číně si potrpí na červenou barvu. Chcete se jimi inspirovat? Pořiďte si domů červené doplňky a dekorace, při koupi sázenky si oblečte něco červeného a tiket si uložte do červené obálky. Stejně jako případnou hotovost.

V Austrálii nosí štěstí slunéčka sedmitečná, především v případě, když k vám přiletí přes rybník. Pokud se vám něco takového stane, nechte berušku přistát na své ruce, přeříkejte tři přání a poté ji sfoukněte.
 

Levá noha, pravá ruka

Chcete více nápadů? Vsaďte si podle čísel, co vám padnou na kostce a při koupi tiketu si  navlékněte na malíček prstýnek z pravého jadeitu. Kupujete si tikety či losy osobně na některé z poboček? Vkročte dovnitř levou nohou a poproste prodavače, ať vám vstupenku do slosování podá pravou rukou. A jestli máte rádi trošku kurióznější praktiky, zamávejte losem či tiketem nad černou kočkou nebo nad břichem těhotné ženy.

Ať už s rituálem, nebo bez, vsazení tiketu Eurojackpotu se dnes může vyplatit doslova miliardově. V jackpotu je právě 1,63 miliardy korun. Necháte si šanci stát se novým českým miliardářem fouknout? To by byla velká škoda!

Vstupenku do slosování získáte na tomto odkazu.

Přečtěte si také