Vrátit se zpět

KAŽDÉ ZATOČENÍ KOLEM ŠTĚSTÍ POMÁHÁ

Nově za každé vaše zatočení Kolem štěstí věnuje Sazka 1 Kč na rozvoj dětské psychiatrické péče v České republice. Roztáčejte Kolo štěstí tak, jak jste zvyklí a Sazka za vás bude přispívat. Aktuálně vybíráme 2 000 000 Kč na podporu dětského oddělení Psychiatrické Nemocnice v Dobřanech, kde i díky vám bude moci vzniknout oddělená terapeutická zahrada.


Již jsme vybrali 1 740 850 Kč.

Podpora duševního zdraví je pro společnost Sazka jedním z klíčových témat. Ve spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje jsme se proto rozhodli podpořit projekt rozvoje dětské psychiatrické péče v ČR. Prvním cílem, na který budeme vybírat, je vybudování oddělené terapeutické zahrady pro dětské oddělení Psychiatrické Nemocnice v Dobřanech. Vy budete točit Kolem štěstí tak, jak jste zvyklí a Sazka za každé vaše zatočení přispěje 1 Kč.  


Naším přáním je vybudovat dětskému oddělení samostatnou zahradu, kde by děti mohly trávit svůj čas smysluplně, aktivně, v bezpečí a v klidu. Rádi bychom využili vzrostlých stromů a do prostoru umístili jak herní, tak relaxační prvky a přístřešek, kde by se mohly realizovat terapeutické aktivity nebo setkání s rodinou,“ říká ředitel Psychiatrické nemocnice v Dobřanech a primář dětského oddělení Petr Žižka. Záměrem je vytvořit prostor, kde by mohly děti trávit svůj volný čas a kde by našly zákoutí, kam si sednout s knížkou.


Jak se můžete zapojit?  


I vy, jen tím, že budete dál roztáčet Kolo štěstí, můžete podpořit rozvoj dětské psychiatrické péče v ČR. Pracoviště dětské psychiatrie i centra duševního zdraví – sociální zázemí, pokoje, chodby – jsou obecně ve velmi špatném stavu. A venkovní prostory pro terapie i odpočinek? Ty někde zcela chybí. I proto se Sazka rozhodla pomoc směřovat právě sem.  Za každé vaše zatočení přispějeme 1 Kč na rekonstrukci či revitalizaci venkovních prostor psychiatrických léčeben.  


Nezapomeňte, že každé vaše zatočení se počítá. Díky vám může Sazka pomáhat tam, kde je to potřeba – na konkrétních místech, konkrétním projektům a příběhům. Sazka plní sny a mění život k lepšímu nejen svým zákazníkům, ale radost může šířití díky vám ještě dál. Podporovat děti k pohybu, sportu a umožnit jim účastnit se dalších volnočasových aktivit, je velmi důležité. A my v Sazce si to moc dobře uvědomujeme a jsem rádi, že jste s námi u toho i vy.  


Proč zrovna duševní zdraví? 


Podpora duševního zdraví je důležitým tématem, o kterém je potřeba mluvit, a to i v souvislosti s dětmi a dospívajícími. Události posledních let výrazně přispěly k nárůstu duševních problémů právě u dorůstající generace. Tušili jste, že 1 ze 7 dětí a dospívajících se potýká s psychickými problémy nebo že se až 30 % dospívajících dívek cítí alespoň jednou v týdnu „na dně“? Zhruba 270 000 dětí má potřebu odborné péče, která však u nás není snadno dostupná. V celé republice je totiž jen 180 psychiatrů a 90 psychologů, kteří se specializují na pomoc dětem a dospívajícím. Průměrná čekací doba na odbornou péči je tak dlouhých šest měsíců.