Studentská výzva Studentská výzva Studentská výzva

Studentská výzva

I ze starého stíracího losu může vzniknout designový kousek! Připojili jsme se k projektu Reborn Design 2024. Jedinečná eko-designérská výzva je zaměřená na podporu mladých designérů, architektů a kreativců, kteří se nebojí výzev a dávají nový život druhotným materiálům.

V projektu bylo zpracováno přes 500 kilogramů starých stíracích losů.

Studenti museli ve výrobcích využít převážnou většinu daného materiálu, v našem případě stíracích losů.

Hodnotí se nejen design, ale i potenciál pro uvedení produktu na trh a technologická realizovatelnost. 

Na udržitelných a designových řešeních studenti pracovali během semestru ve vybraných ateliérech ČVUT a Mendelovy univerzity v Brně.
Obrázek na pozadí

Soutěž Reborn Design

Letošnímu ročníku soutěže, v níž účastníci vytvářeli smysluplné produkty z druhotných surovin, dominovaly stírací losy od Sazky. Studenti měli za úkol přijít s kreativním a udržitelným řešením jak losy dále upcyklovat a dát jim druhý život. Vítězem kategorie „papír“ a zároveň absolutním vítězem celé soutěže se stal Václav F. Matyáš s projektem deodoračních eko puků MOTMAL vyrobených ze stíracích losů Sazka. Vybrané studentské projekty plánujeme dál rozvíjet a se studenty spolupracovat.

Další projekty upcyklace losů

1

Sazka Kickz

Obuli jsme se do toho! Naším první projektem jsou módní tenisky, které vznikly ve spolupráci se studiem NAUT. Společně jsme navrhli a vyrobili 200 unikátních párů!

Více informací
2

Sazka modulární nábytek

Ideální cesta k udržitelnosti?
Upcyklace!
S designérem Filipem Kramplou jsme vytvořili modulární nábytek, který je ze 70 % vyrobený ze stíracích Sazka losů. Zbylých 30 % je měkký recyklovaný plast.

Více informací
3

Pumptracky

Šlapeme do udržitelnosti. Ve spolupráci s Janem Valentou vzniká první modulární pumptrack v České republice vyrobený ze starých losů.